Перше відрядження за рік, книга-рятівник, «Київський модернізм». Ретроспектива тижня з Тетяною Фіщук
25 Лют 2023, 13:01

Перше відрядження за рік, книга-рятівник, «Київський модернізм». Ретроспектива тижня з Тетяною Фіщук

Як минув робочий тиждень та які плани на вихідні, розповідає Тетяна Фіщук, CEO Projector Foundation, фундації від Projector Institute, яка допомагає дівчатам та жінкам здобути професії у creative & tech індустріях.

Як минув тиждень?

Це був особливий тиждень — я працювала у Відні. Вперше за час війни поїхала у відрядження і мала живі зустрічі з партнерами. Я презентувала колегам наш арт-журнал Тelegraf про креатив у війні, знайомила з фундацією і концепцією вільної освіти від Projector Institute. Така собі creative & tech місія. Це наша перша спроба нагалогоди мости між креативними індустріями України та Європи й формувати інтерес до нашого креативного продукту. Було багато зустрічей, нових контактів, інсайтів, ідей та планів. Відчуття неймовірної насолоди і значимості від такої роботи.

Відкриття тижня

Тг-канал про AI Aidful. Його заснував мій колега Міша Рибачук, креативний директор Projector Institute. Штучний інтелект викликає дуже багато запитань, думок, суперечок, прогнозів, упереджень, спекуляцій, але ми точно можемо сказати, що це вже частина нашого життя. Я не маю часу, щоб глибоко досліджувати цю тему, тому повністю довіряю Міші, який публікує вже відібрані навчальні матеріали та інші цікавинки, присвячені AI. 

Що дістало за тиждень?

Мене мало що може дістати, окрім русні.

Музика тижня

Дуже торкнув серце новий фіт MamaRika & KOLA – Люди. Про сильних, красивих, незламних, вільних і світлих людей. Про Українців.

Щоранку я гуляю годину і слухаю подкасти. Захоплює дует літературознавиці Тетяни Огаркової та філософа Володимира Єрмоленка і їх спільний проєкт Kult: Podcast. Цей подкаст ідеально закриває мою інтелектуальну потребу знати більше про культуру, філософію, літературу — і світову, і українську.

Що почитати?

  • Віра Агеєва «За лаштунками імперії»

Книга про українсько-російські взаємини через призму української літератури. Віра Агеєва зробила глибокий аналіз текстів українських письменників від часів Котляревського і до часів Софії Андрухович. Авторка пояснює, як російська імперія вплинула не тільки на сюжетність творів, але й на життя і погляди самих авторів, і яка величезна прірва між двома різними цивілізаціями. Книга, яка доводить, що ми завжди були вище росії.

  • Оксана Забужко «Польові дослідження з українського сексу»

Це перший феміністичний роман в Україні. Це перша спроба сконструювати образ української жіночої ідентичності та сексуальності на противагу радянському образу. Це голос жінки в патріархальному суспільстві. Складний, насичений, оголений твір, однозначно must read.

  • Василь Стус «Листи до сина»

Я натрапила на цю книжку рандомно в бібліотеці в Ужгороді, і вона врятувала мене на початку війни. Це збірка листів, які поет писав із ув’язнення своєму синові Дмитру та дружині Валентині. Посібник, як жити «захватне» життя, вміти любити, боротися, вчитися й розвиватися попри трагедію та біль.

Що подивитися?

Останнім часом відкрила для себе блогерку та популяризаторку читання Емму Антонюк та її проєкти. Це YouTube-канал «Палає» — про чесні, відверті розмови двох феміністок. Та YouTube-проєкт «Це ніхто не буде дивитиись» — інтервʼю у жарні hard talk — сміливі, не солодкі, провокативні бесіди з цікавими героями.

Якщо ви шукаєте опору в освітньому контенті, раджу зайти до нашої онлайн-бібліотеки Projector Library і подивитися курси чи короткі лекції від Humanitarium — «Сучукрліт» від Богдани Неборак чи «Київський модернізм» (до речі, кошти з прослуховування останнього курсу ми донатимо на відновлення культурних установ Києва, які постраждали від російської атаки 10 жовтня).

Ваш топ-3 застосунків на телефоні

Тут нічого цікаво — різні месенджери для комунікації по проєктам з партнерами, Slack — для роботи з командою, Telegram — для оперативних нових і нішевих каналів.

Плани на вихідні. Поради куди піти

Я зараз із сином тимчасово живу у Британії. Вихідні ми використовуємо для того, щоб відновитися, провести час разом, подосліджувати британську архітектуру та мистецтво. Тому на ці вихідні такі плани — трішки довше поспати, разом приготувати млинці, відвезти сина на тренування в басейн, зайти в Leeds Art Gallery, випити каву, погуляти містом і почати книжку від Reporters та Laboratoria «77 днів лютого».

Розкажіть друзям про новину