Оксфорд, книги, «міжДавоський» івент, фільм про ШІ. Ретроспектива тижня з Оленою Дерев’янко
01 Гру 2023, 14:54
PR

Оксфорд, книги, «міжДавоський» івент, фільм про ШІ. Ретроспектива тижня з Оленою Дерев’янко

Як минув робочий тиждень та які плани на вихідні, розповідає Олена Дерев’янко, co-founder і партнер Агенції PR-Service, віце-президент Української PR-Ліги, д-р екон. наук, проф.

Як минув тиждень?

Як людина вільної професії я ніколи не вимірювала життя робочими тижнями. Скоріше, часовими проміжками, що за тривалістю відповідають важливим проєктам, — бізнесовим і особистим. І оскільки цей тиждень мене застав в Оксфорді, то і почну рахувати його з минулої неділі за місцевим звичаєм. 

Тиждень був не туристичний, а багатошарово робочий.

Оксфорд для мене тимчасово став рутинною локацією, бо зараз є багато поточних питань, пов’язаних з освітніми справами. І вони потребують регулярних «шатл»-пересувань за маршрутом «Київ-Оксфорд». Тому тиждень був не туристичний, а багатошарово робочий: академічні справи тут, бізнесові — по відеозв’язку з Києва. 

Нова економічна реальність: які тренди визначатимуть ринок у 2025 – досвід TERWIN, Arcelor Mittal, Kvertus, BRAVE1, Starlight media, ГК «Молочний альянс» та 40 провідних управлінців та державних діячів.

11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтеся, як розширювати партнерства, зміцнювати довіру до бренду та виходити на міжнародні ринки. Реальні стратегії та досвід компаній, які вже зробили цей крок.

Забронювати участь

У неділю подивилася, як проходить Oxford Indie Book Fair, щоб порівняти з квітневою London Book Fair, куди я їздила презентувати свою книгу “General Theory of Reputation”.

Олена на London Book Fair зі своєю книгою “General Theory of Reputation”

Формат виявився дуже камерним: переважно автори мали свій власний стенд, з якого розповідали про свої книги і продавали їх всім охочим, плюс була сцена для літературних читань. Все так, як пишуть у книгах і показують у фільмах про життя невеликих британських міст.

А після неділі почалися будні — робота в бібліотеці, зустрічі з колегами по освітній лінії. І тендери, договори, відеоконференції з клієнтами — по бізнесовій. Ділова активність зростає, проєктів більшає, нові клієнти приходять, і це гарні новини. Усе вдалося повирішувати, тому під кінець тижня зосереджуюся на доповідях форуму Strategic Intelligence Outlook 2023, одним із низки «міжДавоських» івентів World Economic Forum.

Відкриття тижня 

Відкрила у собі здатність непогано писати художню літературу англійською. Принаймні про це сказали люди компетентні 😊

Що дістало за тиждень?

Професіоналізм PR — це про збереження внутрішнього балансу за будь-яких обставин.

Дістати мене дуже складно, бо я не вважаю гідним людини мислячої реагувати на дрібні побутові подразники. Бульбашки хайпу в українському і не тільки порядку денному теж не зачіпають, бо професіоналізм PR — це про збереження внутрішнього балансу за будь-яких обставин. І про розуміння того, що будь-який масштабний резонанс має під собою глибинні процеси. Тому треба не реагувати на поверхневі стимули, а йти глибше й докопуватися до фундаментальних причин. 

Відповідно цього тижня мене теоретично могли дістати до живого ідіотичні заяви окремих публічних персон і наївність їх коментаторів з категорії couch potato. Але це ж просто чергова ланка ланцюга, а не щось радикально нове. Тому замість обурення є єдина емоція — фоновий сум в стилі цицеронівського o tempora, o mores. 

Музика тижня

В Оксфорді музика тижня на кожному кроці — бо це музика не тижня, а передріздв’яного періоду. Усі класичні композиції, бо тут поважають традиції. Особисто я себе меломаном назвати не можу — якщо говорити про хобі, то я, перш за все, бібліофіл. І всесвітній давній хіт “Besame mucho”, який уперто крутиться в голові останні дні, — не від захоплення музикою, а від суто інтелектуального задоволення від знайомства з деталями біографії його авторки Консуело Веласкес, яка за своє довге життя встигла і увічнити себе цим твором, і побувати депутатом Конгресу Мексики, і головою місцевої ради композиторів.

Що почитати?

Читання — справа інтимна. У кожного свій багаж, в тому числі співвідношення прочитаного в дитинстві (коли закладаються підвалини) і після нього (коли щось надолужується і одночасно прилітає щось нове). Кожен має свої уподобання щодо жанрів і тем. 

Тому спочатку скажу за себе. Моя професійна іпостась читає “Critical” by Dr Patterson про контекст функціонування британської системи охорони здоров’я NHS. Я ще не бачила тут людини, яка б була задоволена місцевою медициною, а всі мої співрозмовники — люди, які мислять критично і не думають, що їм усі винні. Враховуючи, що українська медична реформа багато в чому враховує британський досвід, треба дослідити проблему у першоджерела.

Лавка з іменною таблицею Толкіна

Паралельно, у догоду своєму захопленню історією, читаю розвідку про події в Індії в останні роки перед набуттям нею незалежності від Британської імперії. А коли кудись рухаюсь, мій внутрішній гедоніст вимагає аудіокнігу з числа давно прочитаних ескапістських — зараз це серія про Мерліна Мері Стюарт. 

А пораджу я тим, хто любить складні читацькі виклики, «Кріптономікон» і «Снігопад» Ніла Стівенсона. Ті, хто «за» фікшн в усіх його проявах, насолодяться сюжетам. Ті, хто полюбляє нон-фікшн, — вшитими в цей сюжет цікавими фактами.

Що подивитися? 

Знов-таки для мене немає must read і must watch. «Всякому місту звичай і права, всяка тримає свій ум голова» — як писав Григорій Сковорода. Нещодавно я подивилась першу половину нового сезону «Корона», не вражена, є багато питань, але спойлерити не буду. Якщо дивилися попередні сезони, то треба дістатися кінця, щоб мати повне уявлення про твір.

З нового подивилася “Creator” про ще один із варіантів бачення майбутнього, де штучний інтелект і людський знаходяться у діалектичній взаємодії. Як на мене, рожеві поні десь гасають на другому плані свідомості авторів фільму, але задум цікавий.

Дерево з «Гаррі Поттера», Blenheim

Ваш топ-3 застосунків у телефоні

Для приватного життя не відчуваю потреби в застосунках — надаю перевагу своїй голові.

Сутність нашої роботи — інформаційний обмін, тому мій топ-3 представлений месенджерами. Telegram, бо в ньому вся українська agenda, WhatsApp, бо іноземні друзі-партнери віддають йому перевагу, Signal, бо це Signal 😉 Для приватного життя не відчуваю потреби в застосунках — надаю перевагу своїй голові, її здатності зберігати інформацію, знаходити нову і трансформувати наявну в разі потреби.

Плани на вихідні. Поради, куди піти

Ці вихідні ще буду в Оксфорді. Завтра тут офіційно почнеться advent, передріздвяний період, а з ним відкриється святковий ярмарок. Тому перший пункт призначення — туди. Потім за планом Blenheim, родовий палац герцогів Мальборських, де народився Уінстон Черчіль — хочу подивитися цьогорічну зимову інсталяцію. А поза цим — особистий час на реалізацію творчих планів.

Загальний вид на Blenheim

Що ж стосується київської «афіши», то жалкую, що не встигну вже подивитися виставку за результатами конкурсу World Press Photo 2023 (Національний музей Тараса Шевченка) і виставку цифрового та медіа мистецтва «Ubiennale: Пробудження» (Музей історії Києва). Раніше не вдавалося, а 3 грудня вже останній день. Отже, буду тихо заздрити тим, хто встигне 😊. А ось подивитися виставковий проект «300+1: Сковорода у Софії» точно прийду, бо в неділю експозиція тільки відкриється. 

Розкажіть друзям про новину
Tracking Pixel