Іспанське реаліті-шоу «Фальшиве кохання» від Netflix критикують за використання технології діпфейку, яка змушує учасників повірити, що їхні другі половинки їм зраджують.
За сюжетом шоу п’ять пар підписуються на випробування життя, щоб перевірити свої стосунки. Закохані у цей час повинні жити окремо у двох різних будинках.
Закоханим показують записи, де їх партнер або партнерка зраджує, а один з них у свою чергу повинен відгадати, чи це справжнє відео або це діпфейк.
«Фальшиве кохання» вже назвали «жорстоким», «тривожним», «маніпулятивним» і «обурливим». Для обманутого партнера болісно спостерігати за тим, як інший партнер цілує когось іншого.
Хоча ще занадто рано говорити про те, якими будуть психологічні та емоційні наслідки, з якими зіткнуться учасники «Фальшивого кохання», згідно зі сторінками трьох з чотирьох пар-переможців у соціальних мережах, здається, що експеримент більше нашкодив, ніж допоміг їхнім стосункам.
Це суперечлива технологія з кількох причин. Як показують приклади публічного використання фейкових і справжніх зображень, опублікованих телевізійною компанією Cuarzo Producciones, є щось жахливе в тому, що реальні кадри, на яких жінка сердито відбивається від залицянь чоловіка, перетворюються на захоплені обійми. Також більшість вважає, що подібні шоу можуть становити ще більшу загрозу для психічного та емоційного стану.