Раян Рейнольдс та Джеймі Фокс отримали премію шизофренії SchizAwards
27 Бер 2024, 12:31

Раян Рейнольдс та Джеймі Фокс отримали премію шизофренії SchizAwards

Через кілька днів після церемонії вручення «Оскар», коли ще не вщухла лихоманка навколо нагород, відбулася ще одна церемонія вручення премій, яку було започатковано. SchizAwards, організована агентством The Good Company у співпраці з громадською організацією, що займається проблемами шизофренії, PositiveMinders, має на меті змінити уявлення про психічні захворювання, на які страждає 1 з кожних 100 людей.

Психічні захворювання часто стають поживою для творців фільмів і серіалів, підживлюючи колективну свідомість. Але такі зображення часто спотворюють реальність цих складних станів, посилюючи хибні уявлення та увічнюючи стигматизуючі упередження. 80% вигаданих персонажів, зображених з шизофренією, демонструють агресивну поведінку, а 1/3 з них є вбивцями. Ці спотворення сприяють дезінформованому сприйняттю громадськості, підкреслюючи нагальну потребу в більш точному та емпатичному зображенні.

Премія SchizAwards та кампанія мають на меті реконструювати наратив про шизофренію та дистанціювати суспільне сприйняття від оманливих зображень у фільмах, демістифікуючи психічний розлад та сприяючи розумінню і підтримці.

Церемонія нагородження SchizAwards, яка була розміщена в соціальних мережах та на спеціальному сайті 15 березня, була присвячена обговоренню цих зображень — від найнеточніших до найактуальніших — з метою просвітлення широкої громадськості про справжню природу цього психологічного розладу.

Вінсент Мараваль, видатний продюсер фільмів «Артист», «Реслер», «У пошуках Еріка», «Знедолені», «Життя Адель» та переможець SchizAwards, заявив: «Кіноіндустрія багато черпає з наративів про шизофренію. Проте, оскільки цей стан залишається широко незрозумілим, а його зображення в кіно часто поверхневе, я пишаюся тим, що підтримую SchizAwards. Моя мета — сприяти глибшому розумінню та обізнаності про цю складну хворобу».

Премія відзначала фільми, які правдиво або, навпаки, неточно висвітлювали цю тему. Три нагороди присуджувало журі, що складалося з шести експертів (людей, які живуть з шизофренією, родичів, психіатрів, режисерів та акторів):

  • SchizAward за фільм, у якому глядачі були змушені повірити, що персонаж хворий на шизофренію, хоча насправді це не так;
  • SchizAward за фільм, який мав на меті показати людину, хвору на шизофренію, але в підсумку дав найбільш неточне її зображення — Раян Рейнольдс;
  • SchizAward за фільм, який найкраще представляє людину, що живе з шизофренією — Джеймі Фокс.

До складу журі увійшли: Натан Гофштеттер, режисер та актор, який живе з шизофренією; Наама Троттьє, ілюстраторка та ветеринарна асистент, який живе з шизофренією; Лоранс Трулер, регіональна делегатка організації UNAFAM Hauts-de-France; актор Ерік Буше; Жан-Віктор Блан, психіатр, автор та засновник платформи Culture Pop&Psy; та Марін Рембод, психіатр та експертка з питань зображення шизофренії у кіно.

Жан-Віктор Блан прокоментував: «В основі SchizAwards лежить важлива місія: використовувати кіно як каталізатор для зміни сприйняття. Настав час вийти за межі стереотипів і сприяти більш точному зображенню шизофренічних розладів».

Натан Гофштеттер зазначив: «Цей стан не просто патологія, це — дар, підвищена чутливість, сила, справжня міць. У той час як кінематограф і суспільне сприйняття часто пов’язують шизофренію з насильством, у реальності все зовсім навпаки, це — любов, яку ми несемо з усією силою».

На заході були присутні видатні гості — Джеймі Фокс і Раян Рейнольдс, або майже… Створений штучним інтелектом віртуальний Джеймі отримав нагороду за роль віолончеліста Натаніеля Еєрса, який захворів на шизофренію у фільмі «Соліст», а Раян Рейнольдс — за роль Джеррі Гікфанга, чоловіка, який живе з шизофренією і намагається приховати її у фільмі «Голоси».

Розкажіть друзям про новину