16 Гру 2022, 16:05

Пошуки радості, захоплення аніме: креативні тренди 2023

Міжнародна контент-платформа Depositphotos випустила свій щорічний прогноз «Креативні тренди 2023: Готові до втечі?». Команда проєкту разом з міжнародними експертами дослідила стилі, теми та ідеї, які впливатимуть на креативну комунікацію, а також поділилася інсайтами щодо того, як бренди й автори контенту можуть ефективно залучати свої авдиторії наступного року.  

Сьогодні авдиторія прагне нових вражень. Вона хоче взаємодіяти з брендами, які пропонують альтернативний погляд на рутину і надихають діяти. Завдяки використанню креативних підходів, XR-технологій і продуманого виробництва контенту у 2023 році креатори матимуть можливість залучити різні авдиторії й запросити їх зануритися як у добре забуті, так і абсолютно нові, ще незвідані креативні світи.   

Тренд ностальгії за 2000-ми й стрімкий розвиток стримінгів принесли нову популярність аніме, яке багато хто із задоволенням дивився на DVD у юності.

Тренд ностальгії за 2000-ми й стрімкий розвиток стримінгів принесли нову популярність аніме, яке багато хто із задоволенням дивився на DVD у юності. У 2023 році ми бачитимемо більше екологічних і орієнтованих на відновлення дикої природи ініціатив, активне використання природних кольорів, а також естетики походів і кемпінгу. Екологічні проблеми спонукатимуть бренди й контент-креаторів шукати натхнення у природі та співпрацювати з інженерами або вченими для створення сталого дизайну.

Важливою соціальною темою стане старіння населення, адже, згідно з даними ВООЗ, до 2030 року кожній шостій людині буде 60 років або більше. У комунікації компаній частіше з’являтимуться зображення і відео, які ілюструють різні вікові групи. Але такий візуальний контент має виходити за рамки шаблонних концепцій веселих літніх людей, які посміхаються на камеру або грають з онуками. Автентичні зображення будуть демонструвати, як бебі-бумери чи представники раннього покоління X влаштовують вечірки, гуляють з друзями, розважаються, експериментують зі своєю зовнішністю та починають нову кар’єру.

Серед ключових креативних трендів нового року — максималістська, еклектична, а подекуди й надто кричуща естетика, породжена рухами романтизації життя та dopamine dressing. У творчих проєктах все частіше зустрічатиметься креативне редагування та постобробка фото- і відео, натхненна магічним реалізмом 20-го століття, що проявлятиметься у використанні ефекту розмитості, глибоких тіней та захопливих композицій.

Стрімкий розвиток метавсесвіту у 2022 році вплинув і на індустрію велнес. Оздоровчі практики наразі мігрують з дому в інші середовища, включаючи музеї, курорти та вулиці. У 2023 році бренди доповнюватимуть свою маркетингову діяльність велнес-інструментами на основі AR та VR.

«Креативні тренди», проєкт, який отримав нагороду Red Dot Awards у 2022 році, покликаний надихати клієнтів і авторів Depositphotos, дарувати їм впевненість у творчих рішеннях, допомагати виділятися на ринку та заощаджувати час для креативніших завдань. Щоб досягти цього, наша команда відстежує тренди протягом всього року. Ми проводимо дослідження, звертаємося до світової творчої спільноти, збираємо дані з 250-мільйонної бібліотеки й аналізуємо статистику. Також ми співпрацюємо з провідними професіоналами, які діляться експертними думками та порадами щодо ідей, стилів і течій, котрі домінуватимуть у креативній комунікації нового року.    
Марія Сібірцева
Content Team Lead у Depositphotos

«Цього разу ми визначили сім основних трендів. У 2023 році бренди та контент-креатори працюватимуть над створенням різних креативних світів. Вони звернуться до найкращих зразків аніме, метавсесвіту, мистецького руху магічного реалізму та багатьох інших речей, щоб урізноманітнити нашу рутину», — розповідає Марія Сібірцева, Content Team Lead у Depositphotos.

Щоб надати авдиторії ще більше унікальних інсайтів, команда Depositphotos залучила до проєкту креаторів та лідерів індустрії. Своїми думками поділилися: креаторка Таїса Хорхе; креативна директорка та дизайнерка Нурія Віла; студія Nohlab, орієнтована на створення міждисциплінарного досвіду на перетині мистецтва, дизайну та технологій; персональна стилістка та креаторка максималістського контенту Талія Кастро-Вега; бразильська дизайн-студія Monga D., яка створює дивовижні проєкти; український фотограф та мандрівник Олександр Ладанівський; директор Британського національного інноваційного центру з питань старіння Нікола (Нік) Палмаріні

«Розробляючи креативні концепції для проєктів, ми завжди керуємося власними дослідженнями. Цього року для дизайну “Креативних трендів 2023” ми вирішили об’єднати мрійливу та імерсійну естетику. Це візуальне рішення натхненне магічним реалізмом 20-го століття, з використанням образів, що стирають межу між ілюзіями та реальністю. Квіткова анімація, яка є ключовим елементом лендингу, нагадує маятник, що зачаровує та занурює у гіпнотичний стан. Дизайн створений для того, щоб дати можливість помріяти, відволіктися від буденності та розпалити фантазію», — Таті Тімошенко, креативна директорка Depositphotos.

Щоб побачити всі тренди, перейдіть за посиланням.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео