19 Кві 2024, 10:40

На вулицях Венеції з’явились мапи бомбосховищ

Український павільйон на Венеційській бієнале створив мапу бомбосховищ у Венеції, яку роздають відвідувачам виставки.

Мапа є також і в онлайн-форматі. Зокрема, на ній показано, що одне з бомбосховищ розташовується неподалік від Українського павільйону.

Для українців бомбосховища стали не просто реальністю, а буденністю. Знання, де знаходиться найближче укриття справді може врятувати життя. За збігом, неподалік українського павільйону розташований Bunker II Guerilla Mondliale — бомбосховище часів II Світової війни. У Google Maps цей бункер позначений як «закритий назавжди», проте акція українців змушує європейських відвідувачів задуматися над тим, наскільки це «назавжди» реальне.

Зміцніть бренд роботодавця, використавши ефективні стратегії управління талантами понад 30 HR-лідерів на HR Wisdom Summit.

17 липня понад 30 спікерів з Райффайзен Банку, DTEK, ArcelorMittal та інших великих компаній поділяться дієвими практиками розвитку команди, адаптації ветеранів у робоче середовище та використання інновацій.

Забронювати участь

«Створюючи карту укриттів у Венеції, ми прагнемо нагадати світові про крихкість миру і про те, що ми можемо насолоджуватися мистецтвом і жити мирно, доки міжнародна спільнота залишається єдиною в підтримці України проти нападу російських окупаційних сил», — зазначається на сайті проєкту.

Проєкт підготували у співпраці з креативною агенцією Bickerstaff.734. Мапи та буклети також з’явились на вулицях Венеції.

Кожен художник, який бере участь у національному павільйоні, є нашим натхненням. Ми, відверто кажучи, закохані в цьогорічні проєкти на Бієнале. Тому це честь для нашої команди працювати з командою кураторів, розповідати світові про сучасне українське мистецтво та нагадати світовій спільноті про жорстоку війну в Україні.
Вероніка Селега
генеральна директорка Bickerstaff.101

Ця мапа є потужним нагадуванням про те, що війна поруч та ніхто не застрахований від того, що вона може прийти до рідного міста.

Мапа бомбосховищ є частиною ширшої теми Українського павільйону — «Плетіння сіток», яка досліджує важливість єдності та колективних дій у складні часи. Поряд з картою, експозиція демонструє силу та стійкість українського народу через різноманітні артоб’єкти:

  • Документальний фільм Данила Ревковського та Андрія Рачинського про цивільний досвід російського вторгнення.
  • Роботу Каті Бучацької, створену разом із нейровідмінними митцями, яка досліджує використання кліше під час війни.
  • Стрічка Андрія Достлієва та Лії Достлієвої, яка ставить під сумнів стереотипи щодо українських біженців.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео