27 Кві 2023, 14:28

Мовний застосунок згенерував ілюстрації для своїх уроків за допомогою ШІ

Платформа для вивчення мов імплементувала штучний інтелект у свій курс англійської.

Український застосунок для вивчення мов Promova випустив серію уроків англійської з ілюстраціями, які згенерував штучний інтелект. На хвилі популярності штучного інтелекту команда платформи вирішила протестувати можливості нейромережі та зрозуміти, чи можна за допомогою неї покращити досвід своїх користувачів. Адже справа у тому, що ілюстрації в уроках Promova відіграють важливу роль. Вони створюють асоціацію зі словом чи фразою, що допомагає краще їх запам’ятати. Зараз на платформі доступно 1200 унікальних ілюстрацій, ретельно намальованих креаторами Promova.

Спочатку нам було трохи страшно починати всю цю історію зі штучним інтелектом, адже наші ілюстрації до уроків відіграють надзвичайно важливу роль у навчальному процесі. Наші ілюстратори дуже ретельно промальовують зображення, які проходять кілька затверджень. Наприклад, ми можемо попросити змінити посмішку на зображенні, щоб вона краще відображала емоцію. Але оскільки ми в Promova відкриті до різних експериментів, нам було цікаво це зробити.
Еллі Кім
контент-менеджерка в Promova

Ідея з’явилася ще восени 2022 року, але реалізовувати її взялися у лютому 2023 після того, як Інна Онуфрик, ілюстраторка в Promova, провела ретельне дослідження та обрала оптимальний варіант генератора.

«Спочатку ми тестували 15 різних інструментів, щоб розібратися, як це взагалі працює. Зупинили ми свій вибір на Night Cafe, бо він видався нам найбільш зручним у користуванні. Також ми звертали увагу на юридичний аспект. Нам важливо було, щоб права на створені ілюстрації належали саме нам без додаткових умов», – розповіла Інна Онуфрик

Усі пояснення для генерації ілюстрацій члени команди Promova прописували самостійно. Генерацією більшості картинок займалася контент-менеджерка Еллі Кім. Вона обрала стиль гуаш, який відповідав темі уроків, для яких саме і генерували ілюстрації, – “Entertainment and Art”. Але все виявилося не так просто, як здавалося. Штучний інтелект добре ілюстрував окремі предмети та природу. Проте, коли справа доходила до чогось складнішого, зокрема людських емоцій, штучний інтелект не справлявся.

«Я завжди прописую завдання нашим ілюстраторам в команді і додаю референси. Але штучному інтелекту можна було пояснити все лише словами, в цьому була певна складність. Спочатку ми хотіли давати нейронці щось складніше – прикметники для опису фільмів або картини. Але всі наші спроби згенерувати щось для слова “hilarious”, наприклад, закінчувалися тим, що штучний інтелект видавав людей з широко відкритим ротом, які відверто виглядали страшно (сміється). Але нас це не зупинило, і ми вирішили сфокусуватися більше на іменниках. Не всі ілюстрації вдалося згенерувати класно з першої спроби. Кілька разів довелося переписувати пояснення, але ідею таки вийшло реалізувати. Після цього досвіду точно можу сказати, що штучний інтелект не зможе повністю замінити реального ілюстратора», – поділилася Еллі Кім.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео