11 Лип 2023, 12:41

Mastercard впровадив ШІ-інструмент для боротьби з шахрайством

Міжнародна платіжна система Mastercard почала за допомогою штучного інтелекту виявляти шахрайство в режимі реального часу та запобігати йому.

У партнерстві з 9 британськими банками, серед яких Lloyds Bank, Halifax, Bank of Scotland, NatWest, Monzo та TSB, Mastercard використовує великі масиви даних про платежі, щоб допомогти виявити шахрайські платежі в режимі реального часу до того, як кошти зникнуть з рахунку жертви.

TSB є одним з перших банків, який впровадив інструмент Consumer Fraud Risk від Mastercard для оцінки ризиків споживчого шахрайства, і вже використовує його з великим ефектом. Всього за 4 місяці, за словами банку, він значно підвищив рівень виявлення шахрайства. Згідно з результатами TSB, сума шахрайських платежів, яким вдалося запобігти за рік, дорівнювала б майже 100 млн фунтів стерлінгів, заощаджених по всій Великій Британії, якби всі банки наслідували їхній досвід. Інші банки, які впроваджують рішення Consumer Fraud Risk, зроблять це протягом 2023 року, а Mastercard оцінює інші міжнародні ринки, щоб масштабувати рішення.

За останні 3 роки інструменти Mastercard у сфері кібербезпеки на основі штучного інтелекту допомогли запобігти збиткам від шахрайства на суму понад 35 мільярдів доларів.

Наразі Mastercard впроваджує інструмент Consumer Fraud Risk у Великій Британії, оскільки має великий досвід відстеження та припинення фінансових злочинів у банківській системі країни в режимі реального часу, а також допоміг координувати банки в обміні даними про шахрайство. Також Mastercard вивчає наступні найбільш релевантні ринки для впровадження цієї технології.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео