26 Січ 2024, 11:46

Креативники візуалізували місце писемності Михайла Грушевского у VR

Команда креативної агенції маркетингових комунікацій Brain Tank за замовленням FreeGen Group «оживили» багатолітню українську історію у відео, піднявши вгору її важливі елементи доби ХХ ст. Все це було реалізовано в рамках спецпроєкту «Віртуалізація музейного надбання та туристично-культурної спадщини міста Києва» разом з Київ Цифровий для туристично-культурного хаба м. Києва.

Глобальна мета, яку переслідує Київ, реалізуючи спецпроєкт, проста — популяризувати та зберегти українську культуру шляхом оцифровізації. 

Brain Tank у цьому проєкті був відповідальний за створення відеороликів для шести музеїв Києва. Проте особливу увагу команда агенції пропонує звернути на свою роботу для Історико-меморіального музею Михайла Грушевського, адже саме вона ховає у собі багато глибокозанурених каменів, які потребують освітлення.

«Вона присвячена одному з найвпливовіших політиків ХХ ст, що вже тоді відстоював право на суверенність та незалежність майбутньої держави — Михайлу Грушевському, який опісля став очільником першого представницького органу — УЦР, що своєю діяльністю поклав початок становленню України. Тому візуалізувати у VR місце його духовної творчої діяльності було нашим важливим завданням».Антон Побережний, Head of Brain Post.

Контент, з яким працювала команда, був наданий FreeGen Group у повному обсязі — велика кількість оцифрованих матеріалів, що пов’язані з музеєм, модель пана Михайла, а також аудіогід. Завданням Brain Tank стало створення якісного відео у VR з великою кількістю важливих деталей.

Проте, ось яка незадача. Як заявляє команда, для того, щоб показати робочий кабінет українського історика, логічно, що спершу необхідно продемонструвати вхід в основну будівлю — флігель, а от саме його і не було, тому принциповою ініціативою всієї команди стало його створення з самого нуля: зібрати по цеглинках всю архітектурну споруду, відобразивши цілу експозицію з плавним переходом, із двору до самого кабінету.

«Із всіх матеріалів, які були у нашому розпорядженні для подальшої 3D візуалізації, було тільки два зображення цієї споруди, що збереглися в єдиному екземплярі ще з минулого століття. Однак за основу ми обрали фото кращої якості, якщо так можна сказати. Ця робота виявилась дуже кропіткою, можливо навіть і викликом, якому ми поглянули прямо у вічі — як результат, ми встояли з гідністю, реалізувавши свій задум». — Антон Побережний, Head of Brain Post.

Зараз флігель виглядає абсолютно інакшим чином, не таким як за часів Грушевського, тому особливу увагу команда агенції сконцентрувала на тому, щоб наблизити вигляд будівлі до оригіналу.

Після короткого екскурсу старою вулицею Києва, команда пропонує опинитися в місці, що свого часу стало центром зародження нової історичної літератури.

Кабінет історика по праву можна вважати його храмом писемності. У ньому він власне і проводив більшість свого часу, пишучи працю усього свого життя — «Історію України-Руси», яка стала епохальною пам’яткою писемної культури, що насправді справила свій вагомий вплив на подальший розвиток української історіографії новітнього часу.

Подібна ініціатива відкриває двері можливостей для всіх охочих, хто колись мав бажання на власні очі дослідити всі деталі української музейної спадщини. А також для тих, хто вимушено залишив територію України від російської військової агресії. Тепер прогулятися старими вулицями Києва, розглядаючи музейні пам’ятки, може кожен у новому форматі.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео