27 Гру 2022, 12:33
PR

IT освіта: нові виклики та нові можливості

Незважаючи на війну, Sigma Software продовжує розвивати освітній напрямок та допомагає всім бажаючим відкрити для себе світ інформаційних технологій.

Професійна освіта для новачків

На базі власної освітньої платформи Sigma Software University вже в березні ми запустили набір на соціальні курси для рідних та друзів наших колег. Програми за трендовими сьогодні напрямками мали на меті дати тверду основу для старту кар’єри в ІТ-галузі та зібрали понад 2000 заявок.

Вже невдовзі після початку війни ми відновили заняття на програмах для початківців: кемпах та інтернатурах. Протягом 2022 року ми провели 9 освітніх кемпів та 13 групових інтернатур, де взяло участь близько 400 студентів. А крім того, в повній мірі повернулись до процесів внутрішньої освіти спеціалістів та їх професійного зростання.

Також освітня платформа Sigma Software University стала партнером IT Generation — проєкту безоплатного ІТ-навчання для українців, котрі не мають досвіду у цій сфері. Проєкт реалізується Міністерством цифрової трансформації в партнерстві з компанією Binance Charity та Львівським IT Кластером, при сприянні Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» та проєкту «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні», що впроваджується ПРООН в Україні за підтримки Швеції. Основна мета проєкту — допомогти талановитим українцям знайти себе в одній з найперспективніших сфер. Усі курси, що ми проводимо в рамках ІТ Generation, завершуються практичною проєктною роботою, де учасники зможуть спробувати свої навички на реальних ІТ-проєктах із справжніми замовниками.

Професійне зростання викладачів

Навчати студентів знанням, що є затребувані, можна тільки тоді, коли сам викладач добре розуміє поточні тренди та тенденції, стежить за останніми новинами тощо. В Sigma Software University ще минулого року ми вирішили, що системно треба підходити і до навчання викладачів. Для початку спеціалісти компанії, експерти в галузі освіти, створили спеціальний телеграм канал для викладачів, де регулярно діляться новинами зі світу ІТ, останніми трендами в освіті, так званими best practices та іншою цікавою і корисною інформацією. Побачивши високий рівень зацікавленості, ми вирішили піти далі та зробити курс-інтенсив, де всі, хто хоче професійно зростати, мали б можливість перейняти досвід та поспілкуватись із практикуючими спеціалістами. Так, наприкінці 2021 року народився проєкт Teachers` Smartup.

Курс передбачав п’ять днів лекцій та доповідей з хард та софт скілів, що важливі танеобхідні для викладачів. До курсу в якості спікерів доєднались фахівці Sigma Software, кожний має роки досвіду в своєму напрямку та безліч реалізованих проєктів. Наразі компанія вже провела два інтенсиви, кожен з курсів збирав понад 500 учасників та охоплював як технічні, так і нетехнічні, але корисні для організації навчального процесу та роботи зі студентами теми. Другий потік курсу для викладачів був повністю організований через нашу внутрішню систему LMS: від реєстрації до видачі сертифікату. Кожен учасник отримав власний кабінет, де зберігались усі матеріали курсу, що значно збільшило ефективність навчання. 

ІТ освіта для дітей

В середині літа Sigma Software разом із благодійним фондом “Голоси Дітей”, школою програмування IDF school та Sigma Software University запустили проєкт Star for Life Україна. Проєкт має на меті навчити школярів комп’ютерної грамотності та основ програмування, за необхідності надати їм психологічну допомогу та мотивувати їх на навчання та особистий розвиток.

Наразі проєкт запущений в пілотній стадії із двома ініціативами:

  • Літній ІТ-табір для навчання дітей навичкам Java у здоровому та спокійному місці. У липні перший такий табір зібрав 24 дитини в заміському готелі на Івано-Франківщині. До групи приєдналися ментори IDF School та троє вчителів інформатики, які були змушені переїхати з Маріуполя та Нової Каховки. Перший табір був проведений за фінансової підтримки фонду “Голоси Дітей”.
  • Star for Life Lab – лабораторія, що надасть можливість дітям та підліткам отримати позашкільну освіту та опанувати ази програмування у місцях проживання внутрішньо переміщених осіб. Перша лабораторія має відкритись невдовзі у Трускавці, де наразі мешкає багато тимчасово переселених дітей.

Освітні можливості для стартаперів

Sigma Software вже всьоме проводить конкурс для стартапів IT_Eureka. Крім власне змагання та можливості отримати зворотний зв’язок від досвідчених інвесторів та підприємців, учасники отримують курс лекцій від топ представників української ІТ-індустрії, фаундерів зіркових стартапів, партнерів міжнародних венчурних фондів.

В рамках двомісячного інтенсиву стартапери навчаються основам побудови успішного бізнес-проєкту, готуються до участі у всесвітньовідомих акселераційних програмах, отримують індивідуальний коучинг та практичні поради від менторів. В 2022 понад 90 команд з України та Європи подали заявки на участь.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео