Інновації та тренди у відеоконтенті для соцмереж: поради брендам
06 Лют 2024, 14:18

Інновації та тренди у відеоконтенті для соцмереж: поради брендам

Ще з часів епідемії COVID-19 в Youtube спостерігалось збільшення переглядів на 20-30%. Зростали й показники залученості відеоконтенту, і кількість користувачів, що переглядають відео щодня. Цей тренд спостерігається у всіх соцмережах і зараз. Але дивляться не лише розважальний контент. Близько 35% користувачів переглядали чи періодично переглядають відео, створені брендами. 

Така статистика і величезна кількість інновацій, пов’язаних з відео в соцмережах, роблять їх одним з найпотужніших інструментів комунікації брендів. Команда #Oddee agency ділиться спостереженнями та цікавими фактами нижче. 

Новинки та основі тренди у відеорекламі для соцмереж. Чому це важливо? 

Невеликий, але важливий дисклеймер. Технічні новинки цікаві нам не самі по собі. Ніхто не стане підписником у соцмережах і адвокатом бренду лише через одне згенероване штучним інтелектом відео. 

Важливо те, які можливості для втілення креативних задумів та нових механік взаємодії відкриваються завдяки новаціям у відеоконтенті для соцмереж. На цьому ми і зробимо акцент. 

Також враховуйте, що перш ніж використовувати будь-які інновації, потрібно переконатись, що ваші відео оптимізовані під формат конкретної соцмережі. Які пункти включає оптимізація? 

  1. Робіть відео короткими, вони мають бути від 5 до 60 секунд. Цього більш ніж достатньо, щоб привернути увагу, залучити аудиторію до взаємодії. 
  2. Відео має захоплювати увагу з перших кадрів, щоб мати максимальний CTR. 
  3. Рекомендуємо використовувати вертикально зняті відео зі співвідношенням сторін відповідно до вимог соцмережі, в якій ви плануєте публікувати ролик. Чому? У більшості випадків ці ролики переглядатимуть з мобільного. 
  4. Використовуйте UGC (користувацький контент). 
  5. Слідкуйте за трендами в соцмережах, використовуйте ці тенденції у власному контенті, щоб привертати більше уваги. 
  6. Використовуйте хештеги, пов’язані із трендами та релевантні до змісту відео.
  7. Оптимізуйте ролики під перегляд без звуку. Про те, чому це важливо і як це зробити, розповімо далі в деталях. 

Врахувавши це, можна переходити до більш просунутих технік створення контенту та інноваційних форматів. 

Оптимізація під перегляд без звуку 

У більшості соцмереж, за виключенням TikTok, за замовчуванням відео спочатку будуть відтворюватись без звуку. Це стосується також Instagram та Facebook. Вам все ще потрібен якісний аудіосупровід. Але й оптимізація контенту для безшумного перегляду дасть вам велику перевагу над конкурентами. 

Крім цього, близько 85% відео у Facebook переглядають саме без звуку. Вражає, чи не так? Причина в тому, що відео часто переглядають дорогою на роботу. 

Що означає оптимізація відео для беззвучного перегляду? 

Ви можете створити сценарій для відео, який спирається на образи та ефекти, які доноситимуть сенс, що буде зрозумілий і без відтворення відео. При цьому музика чи звукові ефекти не стануть зайвими. 

Також можна додати текст на відео. Однак його повинно бути мінімум, щоб спростити сприйняття контенту.  

Оптимізація під беззвучний перегляд зробить контент доступним і для людей з порушенням слуху. А це означатиме більшу інклюзивність і більші охоплення, як мінімум. 

Чудовий приклад цього тренду від Spotify:

Особливо цікаво, що під перегляд без звуку оптимізує контент навіть стрімінговий сервіс потокових аудіо. Тут все досить просто:

  1. Присутні титри, які можна читати і сприймати без звуку.
  2. Є сюжет і кадри, які легко сприймати без звуку. 

Ще одна цікава особливість. Spotify часто використовує контент майже без ефектів, що сприймається майже як UGC (користувацький, а не брендовий). 

Інтерактивні та shoppable відео 

Цей тренд з’явився з думки про те, що недостатньо просто показати користувачам відео. Вони могли б не тільки передивлятись ролики, але і взаємодіяти з ними. 

Технології, що робили відео інтерактивними, з’явились уже кілька років тому і не стоять на місці. Можливості для створення інтерактивних відео збільшуються, самі формати теж стають різноманітнішими та цікавішими. 

За допомогою інтерактивних елементів простіше не тільки генерувати залучення, але і вести аудиторію до цільових дій. 

Зараз різні типи інтерактивів можна реалізувати в багатьох соціальних мережах: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok. Причому періодично з’являються нові інтерактивні функції та формати відео.  

Коефіцієнт залученості в інтерактивних відео на 22% більше, ніж у звичайних. 

Як окремий вид інтерактивного контенту можна виділити shoppable video. Це формат контенту, який також присутній у більшості соцмереж. 

Його можна використати в TikTok. Емоції від перегляду відео підштовхнуть більшу кількість підписників перейти на сторінку товару і зробити покупку. Подібні формати контенту можна створювати у Facebook та Instagram сторіз. 

Це реалізовано, зокрема, в Instagram компанії Hallmark — рішення доволі прості, але дизайн і класна ідея в основі роблять контент ефективним. 

А ось ще один приклад від Starbucks. Це відеокарусель у рекламній кампанії

Відео з елементами mixed reality 

Цей приклад інновацій також дуже яскраво показує, що нові розробки важливі, цікаві, але не будуть чарівною пігулкою чи кнопкою MONEY. Вони стають технічною основою для реалізації нових ідей. 

Доповнена реальність — це поєднання реальних відео з елементами віртуальної реальності. Перші розробки в цій сфері з’явились ще в 2019 році. З часом технологія розвивається. Зараз вона дозволяє створювати все більш реалістичні об’єкти з VR та стала доступніше для бізнесу в різних нішах. 

Її почали використовувати не лише fashion гіганти. Зараз відео з 3D-об’єктами та елементами mixed reality використовують ювелірні магазини, виробники снеків і будь-які інші середні та великі бізнеси, представлені в соцмережах. 

Це яскравий приклад mixed reality і того, наскільки ефективним може бути контент такого формату — відео з гігантським спортивним бюстгальтером від Alexander Wang набрало понад 1 млн 100 тис. лайків.  

Створення відео з використанням штучного інтелекту 

Напевно, перше, що спадає на думку при розмові про інновації у відеоконтенті, — це саме створення відео інструментами на основі штучного інтелекту. 

Не варто перекладати всю роботу на інструменти зі штучним інтелектом.

Але тут на маркетологів та підприємців може чекати пастка. Не варто перекладати всю роботу на інструменти зі штучним інтелектом. Вони лише спрощують створення відеоряду для ваших роликів. Є велика спокуса знайти сервіс для генерації відео, просто ввести запит і створити короткий ролик. Здається, що так ви за дві-три хвилини отримаєте готовий до публікації контент. Але це не так. Достатньо спробувати один раз і оцінити результат, щоб переконатись. 

Набагато краще буде, якщо ви розділите створення відео на етапи: 

  • Брейнстормінг та генерація креативної ідеї. На цьому етапі мають працювати люди, участь ШІ повинна бути мінімальною. Втім, ви можете попросити штучний інтелект згенерувати певну кількість ідей для відео, якщо здається, що під час обговорень з’явилось замало варіантів. 
  • Написання сценарію та ідей для відеоряду. Тут роль ШІ вже можна збільшити. Він зможе запропонувати цікаві ідеї для візуального ряду відео та згенерувати необхідні зображення чи короткі фрагменти відео. 
  • Монтаж відео з фрагментів та за потреби додавання аудіо. 
  • Додавання готового відео на сторінку в соцмережі. 

Такий шлях помітно довший, але він дає можливість пропрацювати всі деталі відео і переконатись, що готовий контент максимально відповідатиме деталям задуму та виправдає витрачені на нього час та гроші. 

Персоналізація відео з використанням штучного інтелекту 

Це ще один варіант використання ШІ у створенні та покращенні відеоконтенту для соцмереж та інших платформ. 

Дедалі помітніше, що користувацький досвід еволюціонує в бік персоналізації. Персоналізація відеоконтенту — без перебільшення революційна зміна. Головний результат — створення контенту, який краще резонує з інтересами та потребами аудиторії. 

Персоналізація відео можлива завдяки глибокому аналізу аудиторії за багатьма характеристиками. Аналіз контенту дозволяє рекомендувати потенційним клієнтам максимально релевантні продукти чи персоналізовані привітання. 

У результаті збільшується коефіцієнт утримання клієнтів, конверсії підписників у клієнтів та інші KPI. Разом із цим формуватимуться довіра до бренду і стійкий емоційний зв’язок. 

Підсумки 

Ми розглянули лише кілька трендів та інновацій у відеомаркетингу для соціальних мереж. Більшість із цих форматів чи рішень з’явились кілька років тому. Однак, вони розвиваються, змінюються і набирають популярності. 

Еволюціонують і алгоритми Youtube та TikTok, які відповідають за формування рекомендацій та персоналізований досвід для кожного користувача. 

Також постійно з’являються нові інструменти для створення та редагування відео, у більшість з яких вже вбудовано елементи штучного інтелекту. Таких сервісів уже десятки і, напевно, буде ще більше. Чи варто їх використовувати? Так. Чи треба покладатись на них повністю? Ні. 

Ми впевнені, що найкращою стратегією використання інновацій буде поєднання їх із власною креативністю, розумінням аудиторії та стратегічним баченням комунікацій бренду в соціальних медіа. Тільки так можливо отримати максимум від відео та інших типів контенту. 

Розкажіть друзям про новину

Нове відео