Громадська організація CAT-UA, яка займається вивченням інформаційного поля, представила свій прогноз щодо сценаріїв розвитку інформаційної війни в новому році.
На думку аналітиків позитивний сценарій станеться за умови, якщо влада якісно оновить комунікаційну політику та це відіб’ється на змінах у сприйнятті тем корупції та мобілізації. А також буде вестись дорослий діалог щодо війни.
У такому разі відбуватиметься скорочення ліній розбрату через інклюзивні практики комунікації. Українці менше відчуватимуть песимізм через обстріли та втрати.
В росії при цьому виникає більше запитань до російської влади, посилення проблем із мобілізацією, втрата контролю за безпековою ситуацією в регіонах, де страждають, якщо не від українських ракет, то від власних ветеранів.
Базовий сценарій, на думку експертів CAT-UA, несе великі шанси на комунікаційну стагнацію в Україні, адже принципових змін не відбувається. Натомість стається активізація передвиборчої боротьби. При цьому в Україні наростають суперечності між різними групами населення. Об’єднують у цій ситуації лише великі фронтові досягнення (за наявності таких), спостерігається певне розчарування і в західних партнерах.
Передумовами для негативного сценарію є загострення політичної боротьби й неспроможність влади ефективно реагувати на кризи, що підриватиме її легітимність, створюючи умови для політичної нестабільності. Такі погані новини та комунікаційні провали можуть призвести до обвалу економіки, а також, падіння мотивації українців до спротиву, що призведе до готовності домовлятися з агресором.
У разі, якщо росія поглибить світову війну, відкриваючи нові фронти, зокрема гібридні, включаючи країни НАТО, та дестабілізує світ, Захід може відмовити Україні в суб’єктності задля якнайшвидшого припинення війни. Паралельно росія може остаточно прорвати блокаду міжнародної ізоляції.