22 Сер 2022, 12:19

DOROFEEVA, AlyonaAlyona та інші зірки закликали взяти участь у флешмобі до Дня Незалежності

МКІП разом із агенцією Banda розробили жест-привітання до Дня Незалежності та запускають флешмоб серед українців до святкування 24 серпня. Флешмоб вже підтримали Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, співачки Джамала, DOROFEEVA, Alyona Alyona, Lida Lee, співачка та модель Даша Астаф’єва, гурт KALUSH та репер OTOY.

“Цього року 24 серпня буде особливим. Українці, як ніколи, усвідомлюють ціну нашої незалежності. Тому цей день має прозвучати гучно та ще більше нас об’єднати.
День Незалежності досі не мав універсального привітання. Розуміючи контекст воєнних подій, ми хотіли вигадати спосіб, безпечний для усіх наших громадян, навіть на тимчасово окупованих територіях. Так спала на думку механіка з простим жестом, наповненим глибоким сенсом. Тризуб є потужним символом і уособлює багатовікову боротьбу українців за свої землі. Наш Тризуб Незалежності поєднує у собі силу національного символу та пряме значення цього руху жестовою мовою – літеру Н. Таким чином він може увійти в історію, як власний символ Дня Незалежності. Українці ж отримують простий спосіб привітати одне одного зі святом й проявити свою незламність та незалежність”, — розповідає команда banda.

Класична варіація тризуба пальцями належить В’ячеславу Чорноволу, одному з найвідоміших борців за незалежність та демократію. В оновлений жест закладено новий сенс: Тризуб Незалежності може стати загальнонаціональним знаком святкування Дня Незалежності та прояву особистої свободи кожного громадянина. 

Тризуб — давній український символ з тисячолітньою історією. У ХХ столітті Тризуб став символом боротьби українців за незалежність. Сьогодні ми знов єднаємося навколо нашого гербу. Він є у кожного з нас. Приєднуйтесь до флешмобу #тризубнезалежності. Кожен з нас «підніме» герб України в знак нашої незалежності та особистої свободи кожного українця.
Олександр Ткаченко
Міністр культури та інформаційної політики України

Приєднатись до флешмобу дуже просто: складаєш пальці у Тризуб і робиш фото, додаєш хештег #ТРИЗУБНЕЗАЛЕЖНОСТІ та постиш у соцмережах. Таким чином жест дає можливість проявити свою позицію УСІМ українцям: і в Києві, і в Херсоні, і в Варшаві. Нашим флешмобом ми хочемо підтримати та об’єднати українців спільною ідеєю по всьому світу.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео