01 Бер 2024, 17:17

Для поранених українських військових створили посібник-дороговказ

29 лютого в межах реалізації Національної програми «Врятуй кінцівку» відбулась презентація посібника «Дороговказ пораненого», створеного Міжнародним благодійним фондом «Здоровʼя українського народу».

«Дороговказ пораненого» — це структурована, покрокова інструкція, що містить порядок дій військових у разі отримання поранень, направлених на зменшення ускладнень від травм, рятування кінцівок та зменшення вірогідності ампутації, і головне — збереження життя. Крім того, документ містить і юридичні поради, що допоможуть уникнути фінансових втрат.

У дороговказі вказані всі головні аспекти, які необхідно врахувати військовому на етапі евакуації, стабілізації, госпіталізації та лікування, та які допоможуть зберегти дорогоцінний час та здоровʼя.

Залежно від етапу, на якому знаходиться поранений, він знайде необхідну інформацію: 

  1. як діяти;
  2. куди звертатися;
  3. на що звертати увагу;
  4. на що не зважати;
  5. до чого можуть призвести та чи інша дія або бездіяльність; 
  6. рекомендації щодо різноманітних штатних та нештатних ситуацій;
  7. питання, які часто задають поранені та їх родичі.

Робота над дороговказом тривала 2 роки з перших днів повномасштабного вторгнення в межах реалізації програми «Врятуй кінцівку», покликану зменшити інвалідизацію військових та слоганом якої є «Не ампутуй —врятуй».

Дороговказ створювався за підтримки Горячева Віктора — начмеда однієї з військових частин, під редакцією кращих ортопедів-травматологів України, членів професійних експертних груп, за сприяння Ради захисту прав та безпеки пацієнтів та за допомоги журналіста-документаліста Сергія Мамаєва.

Робота над дороговказом продовжується, інструкція буде вдосконалюватись з урахуванням нового досвіду лікарів та постраждалих.

Надалі команда авторів ставить перед собою завдання формування комьюніті з поранених, їх родичів, громадських організацій, волонтерів, благодійних фондів, зацікавлених представників військових частин та інших організацій задля масового розповсюдження та впровадження «Дороговказу пораненого». 

У планах також створення однойменного мобільного застосунку.

Розкажіть друзям про новину