«Цезар», банани та шаурма: що і як замовляли українці у 2024 році
30 Гру 2024, 12:44

«Цезар», банани та шаурма: що і як замовляли українці у 2024 році

2024 рік був справді насиченим для користувачів Glovo в Україні. Цього року найбільший фан Glovo зробив 932 замовлення на 274 тисячі гривень, а кур’єр-рекордсмен проїхав 23 тисячі кілометрів. Найцікавіші інсайти та рекорди — у щорічному звіті Glovo Delivered 2024 для України.

Цього року українці зробили на 30% більше замовлень та замовили на 39% більше одиниць товарів ніж торік. Кількість користувачів, які зробили принаймні одне замовлення у 2024 році, зросла на 24% у порівнянні з минулим роком, при цьому середня сума, яку витрачали на одне замовлення стала більшою на 17%.

У застосунку традиційно домінують партнери малого та середнього бізнесу (МСБ), які цього року становили 79% від усіх партнерів на платформі, що підкреслює значну роль Glovo у підтримці та просуванні локальних підприємств. 

Нова економічна реальність: які тренди визначатимуть ринок у 2025 – досвід TERWIN, Arcelor Mittal, Kvertus, BRAVE1, Starlight media, ГК «Молочний альянс» та 40 провідних управлінців та державних діячів.

11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтеся, як розширювати партнерства, зміцнювати довіру до бренду та виходити на міжнародні ринки. Реальні стратегії та досвід компаній, які вже зробили цей крок.

Забронювати участь
Рекорди 2024 року
  • Найзавантаженішим днем у застосунку Glovo стало 8 березня, саме тоді користувачі зробили найбільшу кількість замовлень 
  • Найактивніший кур’єр доставив 11440 замовлень за цей рік, а кур’єр-рекордсмен за відстанню проїхав близько 23,320 кілометрів, доставляючи замовлення. 
  • Найбільшим фаном Glovo став користувач у Львові, який зробив 932 замовлення на понад 274 тисячі гривень.
  • Найдорожчим стало замовлення вина на суму майже 25 тисяч гривень, яке зробили у Києві. 
  • Найбільша кількість позицій була в замовленні із супермаркету в Броварах — 148 одиниць.
Замовлення з ресторанів

Цього року кількість замовлень з ресторанів зросла на 26% у порівнянні з попереднім. 

Італійська кухня вирвалась на перше місце в топі, потіснивши американську, а решту позицій у п’ятірці найпопулярніших кухонь поділили азійська, українська та близькосхідна кухні. Серед улюблених страв користувачів Glovo в Україні першість незмінно тримає бургер, а наздоганяє його український борщ, локшина з куркою, шаурма та салат «Цезар». 

Все більше українці звертали увагу на зручну опцію для користувачів — формат pick-up або самовивіз. Україна посіла друге після Іспанії місце за популярністю формату «Заберу сам» для страв із ресторанів, й цього року кількість замовлень на самовивіз збільшилась на 16%. Кияни, львів’яни та дніпряни стали найбільшими шанувальниками цього формату.

Q-comm або швидка комерція

Категорія Q-comm або quick commerce — це все, що можна замовити через Glovo, крім їжі з ресторанів: продукти з супермаркетів, ліки з аптек та непродовольчі товари з магазинів. Цього року кількість таких замовлень у застосунку Glovo зросла на 48% у порівнянні з минулим. 

Замовлення із супермаркетів

Користувачі Glovo все частіше замовляють продукти — кількість замовлень із супермаркетів та власних дарксторів Glovo Express збільшилась на 46%. Водночас кількість користувачів Glovo, які вибирають доставку продуктів додому, зросла на 32%. Україна займає п’яте місце після Іспанії, Румунії, Польщі та Марокко за популярністю цієї категорії.

Найчастіше українці закуповуються продуктами у застосунку в неділю, а улюблена година для таких замовлень — 19:00. Найпопулярніші товари — банани, картопля, огірки, помідори та мінеральна вода. Найчастіше замовляють продукти у Дніпрі та Києві.

Замовлення з непродуктових магазинів

У 2024 році кількість замовлень із непродовольчих магазинів зросла у застосунку на 111% у порівнянні з минулим роком, а кількість користувачів, що роблять такі замовлення збільшилась на 73%.

Суттєво цього року зросла категорія «Квіти», а саме майже у 2 рази. На 8 березня, День Святого Валентина та День Матері замовлень квітів було найбільше. Найпопулярніші квіти для замовлення серед українців — тюльпани та червоні троянди.

Найчастіше замовляли квіти користувачі у Тернополі, Вінниці та Києві. А користувач із Вінниці витратив 78 тисяч гривень на квіти, щоб потішити когось аж 41 раз за рік.

Кількість замовлень в категорії безрецептурних ліків зросла на 55%. Найчастіше замовлення з аптек роблять в проміжку між 18 та 19 годинами, а міста, в яких найчастіше замовляють — Київ, Дніпро та Запоріжжя.

Розкажіть друзям про новину