30 Лис 2023, 13:27

Четверо друзів Снайдера: професори провідних світових вишів підтримали збір «Безпечне небо»

Френсіс Фукуяма зі Стенфордського університету, Рорі Фіннін з Кембриджу, Тімоті Ґартон Еш з Оксфорду, а також Сергій Плохій з Гарварду приєдналися до благодійного збору свого колеги Тімоті Снайдера через фандрейзингову платформу UNITED24.

Професор Єльського університету та амбасадор платформи збирає кошти на систему ідентифікації повітряних цілей для допомоги Повітряним силам ЗСУ. Видатні науковці об’єднали зусилля, аби напередодні прийдешньої зими захистити українців від російських обстрілів. 

Кожен професор записав відеозвернення, в якому закликав приєднатися до збору.

«Росія безперервно запускає сотні безпілотників і ракет по цілях в Україні, щоб позбавити українців доступу до базових життєвих потреб, як-от електроенергія, вода й тепло. Зараз ми можемо допомогти захистити критичну інфраструктуру України», — наголошує філософ, політолог, професор Стенфордського університету та амбасадор UNITED24 Френсіс Фукуяма.

«Система сенсорів «Безпечне небо» допоможе захистити багатьох мирних українців протягом дуже суворої прийдешньої зими, зберігши для них тепло і світло. Будь ласка, зайдіть на сайт UNITED24 і зробіть внесок. Багато українців будуть вам вдячні», — закликає історик, професор Оксфордського університету, один зі ста найвпливовіших людей світу у 2005 році за версією TIME Тімоті Ґартон Еш. 

«Система «Безпечне небо» може допомогти захистити українські міста й села від терористичних атак Російської Федерації під час цієї найжахливішої та найжорстокішої війни з 1945 року. З моменту завершення Другої світової», — зауважує історик, професор кафедри української історії в Гарвардському університеті Сергій Плохій. 

«Важко зрозуміти, як можна привнести трохи миру та безпеки в наш світ. Саме тому важливо пам’ятати, що підтримка вільних людей України саме тоді, як вони захищаються від російської агресії, є ключовим способом зробити це. Російські агресори давно зробили ставку на те, що у нас здадуть нерви. Вони зробили ставку на те, що ми відмовимося від наших принципів заради короткострокових компромісів. Насправді це принесе Європі лише війну та страждання в майбутньому. Об’єднаймося, щоб показати їм, наскільки вони помиляються щодо нас. Об’єднаймося, щоб показати їм, як мало вони знають про наші рішучість та стійкість», — говорить україніст і літературознавець, професор Кембриджського університету Рорі Фіннін. 

Система «Безпечне небо» — це сучасна українська розробка, що здатна виявляти повітряні цілі, навіть ті, що летять на малих висотах, а також прогнозувати їх маршрут для подальшої нейтралізації. Завдяки штучному інтелекту система також передбачає, звідки можуть виникнути наступні загрози. 

Під час випробувань в 11 регіонах України «Безпечне небо» ефективно показала себе як проти крилатих ракет, так і проти БПЛА Shahed 136: виявила 100% повітряних загроз без жодної помилки. Для ефективного захисту України потрібно 12 500 сенсорів. Приєднатися до збору професора Снайдера через UNITED24 можна за посиланням.   

Розкажіть друзям про новину

Нове відео