49% українців вважають обмеженням прав спроби держави контролювати інтернет-джерела: дослідження
05 Бер 2024, 17:25

49% українців вважають обмеженням прав спроби держави контролювати інтернет-джерела: дослідження

17-23 лютого 2024 року Київський міжнародний інститут соціології провів всеукраїнське опитування щодо ставлення українців до контролю інформації в інтернет-джерелах.

Автори дослідження зазначили, що у липні 2022 року більшість українців — 60% — погоджувалися, що для зміцнення захистку від ворога держава повинна активніше контролювати інформацію в інтернет-джерелах. Водночас виступали проти і вважали це обмеженням прав і свобод — 30%

До лютого 2024 року ситуація істотно змінилася: наразі більше тих, хто сприймає спроби активніших дій держави щодо інтернет-джерел як обмеження прав і свобод — 49%. Водночас до 44% зменшилася частка тих, хто вважає для зміцнення безпеки варто було би більш активно контролювати інформацію в інтернет-джерелах.

Створіть ефективні PR стратегії разом з експертами Foundation Coffee Roasters, TWID, БФК Gulliver та ще понад 90 провідними брендами!

12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як розробити ефективні PR-стратегії, підвищити впізнаваність бренду та залучити нових клієнтів через сучасний маркетинг і співпрацю з лідерами думок.

Забронювати участь

Серед тих, хто користується телеграм-каналами, 43% погодились, що для зміцнення захисту від ворога держава має більш активно контролювала інформацію в інтернет-джерелах. Водночас серед тих, хто не користується телеграм-каналами, 46% вважали би такі дії держави як обмеження прав і свобод громадян.

На графіку нижче дані наведені в регіональному вимірі. У всіх регіонах думки розділилися і багато як тих, хто підтримує, так і тих, хто не підтримує більш активну діяльність держави.

Соціологи вважають, що зниження з 2022 року частки тих, хто підтримує більш активний контроль державою інформації в інтернет-джерелах, скоріше за все, є наслідком загалом зниження довіри громадян до органів влади. 

Опитування проводилось методом телефонних інтерв’ю. Всього було опитано 1052 респонденти.

Розкажіть друзям про новину