49% українців вважають обмеженням прав спроби держави контролювати інтернет-джерела: дослідження
05 Бер 2024, 17:25

49% українців вважають обмеженням прав спроби держави контролювати інтернет-джерела: дослідження

17-23 лютого 2024 року Київський міжнародний інститут соціології провів всеукраїнське опитування щодо ставлення українців до контролю інформації в інтернет-джерелах.

Автори дослідження зазначили, що у липні 2022 року більшість українців — 60% — погоджувалися, що для зміцнення захистку від ворога держава повинна активніше контролювати інформацію в інтернет-джерелах. Водночас виступали проти і вважали це обмеженням прав і свобод — 30%

До лютого 2024 року ситуація істотно змінилася: наразі більше тих, хто сприймає спроби активніших дій держави щодо інтернет-джерел як обмеження прав і свобод — 49%. Водночас до 44% зменшилася частка тих, хто вважає для зміцнення безпеки варто було би більш активно контролювати інформацію в інтернет-джерелах.

Нова економічна реальність: які тренди визначатимуть ринок у 2025 – досвід TERWIN, Arcelor Mittal, Kvertus, BRAVE1, Starlight media, ГК «Молочний альянс» та 40 провідних управлінців та державних діячів.

11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтеся, як розширювати партнерства, зміцнювати довіру до бренду та виходити на міжнародні ринки. Реальні стратегії та досвід компаній, які вже зробили цей крок.

Забронювати участь

Серед тих, хто користується телеграм-каналами, 43% погодились, що для зміцнення захисту від ворога держава має більш активно контролювала інформацію в інтернет-джерелах. Водночас серед тих, хто не користується телеграм-каналами, 46% вважали би такі дії держави як обмеження прав і свобод громадян.

На графіку нижче дані наведені в регіональному вимірі. У всіх регіонах думки розділилися і багато як тих, хто підтримує, так і тих, хто не підтримує більш активну діяльність держави.

Соціологи вважають, що зниження з 2022 року частки тих, хто підтримує більш активний контроль державою інформації в інтернет-джерелах, скоріше за все, є наслідком загалом зниження довіри громадян до органів влади. 

Опитування проводилось методом телефонних інтерв’ю. Всього було опитано 1052 респонденти.

Розкажіть друзям про новину