30 Кві 2024, 21:52

Чи повинен ігровий ноутбук бути красивим

Найважливіше в ігровому ноутбуці — апаратне забезпечення. Потужний процесор, дискретна відеокарта з великим запасом відеопам’яті, оперативка в об’ємі не менше 16 гігабайтів, твердотіловий накопичувач з високою швидкістю читання та запису інформації. В пріоритеті також якісний дисплей з роздільністю Full HD, WQHD або 4K та частотою оновлення від 90 Гц. Звук — якомога потужніший, щоб можна було насолоджуватися саунд-ефектами без підключення колонок, саундбару чи навушників. Матеріал корпусу — міцний та витривалий, раптом геймер в пориві емоцій вдарить по «палубі» чи різко рвоне лептоп на себе. 

Дизайн, на перший погляд, здається другорядним. Мовляв, яка різниця, якого кольору корпус та де знаходяться роз’єми для підключення периферії, якщо «залізо» тягне ресурсомісткі ААА-ігри на ультра налаштуваннях. На практиці ж з’ясовується, що зовнішній вигляд також на дещо впливає. Зокрема, на враження від гри. Деякі фішки оформлення сприяють ефекту цілковитого занурення. Саме відчуття присутності дозволяє досягти максимальних успіхів в проходження складних та заплутаних рівнів чи виконання місій. 

Виробники об’єктивно оцінюють вплив дизайну на сприйняття ігрового процесу, тому роблять геймерські лептопи не просто стильними, а брутальними та потужними навіть зовні. Серед яскравих прикладів вдалого поєднання візуальних характеристик та обчислювальної міці — Асус ТУФ Гейминг, Асер Нітро, Леново Легіон. 

Відмінні риси дизайну геймерських ноутів

Портативні комп’ютери з ігрових лінійок впізнавані завдяки особливостям:

  • Безрамкові дисплеї. Рішення позбутися від широких полів навколо екрана — одне з найкращих за всю історію геймерських ноутбуків. Масивні рамки відвертають, перетягують увагу на себе. 
  • Нестандартні форми. Часто зустрічаються пристрої зі «зрізаними» або трохи заокругленими кутами кришки, прихованими шарнірами, додатковим сенсорним дисплеєм та іншими концептуальними фішками.
  • Вентиляційні отвори. Зазвичай їх більше, ніж у звичайних ноутбуків, оскільки охолодження потрібне активніше й ефективніше. Крім того, отвори органічно впроваджені в дизайн, оскільки виконані у вигляді стільників або акуратних ґраток.
  • Яскраві кольори. Крім чорної, сірої та сріблястої класики, в продажу доступні зелені, сині, бірюзові, блакитні та інші яскраві портативні комп’ютери для відеоігор.
  • Помітні лого. Кришки декорують великими логотипами, які можуть відрізнятися від основного матеріалу відтінком та рельєфом.

Більшість фішок — не тільки для краси:

  1. Кольорове підсвічування клавіатури дозволяє грати навіть вночі, без додаткового освітлення.
  2. Виділені клавіші WASD роблять керування ігровими персонажами легким і комфортним.
  3. Розподілені між бічними гранями роз’єми дають змогу підключати дротові аксесуари так, щоб вони не перешкоджали свободі рухів.
  4. Металеві або прогумовані вставки забезпечують додатковий захист від пошкоджень.
  5. Індикація вказує на рівень заряду, активність цифрового блоку клавіатури, зміну регістру на верхній, а також інші робочі параметри системи.

На красивому ноуті й грати приємніше. Тож естетичність дизайну — гарний бонус до передового «заліза». 

Розкажіть друзям про новину

Нове відео