Нинішній стан екології не дозволяє вільно брати питну воду з будь-якого джерела, адже в ньому можуть міститись метали, сірководень або промислові забруднення. Навіть за централізованого водопостачання потрібно обережно ставитись до якості рідини: вона часто забруднена піском, іржею, розчиненими домішками.
Основні різновиди очищення води
Для безпеки членів сім’ї та побутового обладнання варто придбати систему фільтрації, яка буде боротися з механічними, розчинними чи бактеріологічними забрудненнями. Загроза не лише у наявності домішок — вони можуть поєднуватись між собою та створювати більш шкідливі сполуки. Солі важких металів осідають у фільтрах, тому застосовують таблетовану сіль для очищення. Виділяють такі методи:
- Ручні. До них належать відстоювання та кип’ятіння, часто поєднуючи ці методи. Вони дозволяють вбити більшість бактерій та мікробів, а також спровокувати осад мінералів. Цей спосіб затратний за часом, тому до нього вдаються вкрай рідко та лише за відсутності інших варіантів.
- Фільтр-глечик. Підійде за невеликого використання води, приблизно до 5 л на день. Але він дає лише очищення питної води та для приготування, побутові прилади та людина під час прийняття ванни не захищені.
- Простий фільтр. Доволі часто люди встановлюють лише найпростішу модель фільтра з однією колбою на кухні, щоб очистити питну воду від основних домішок. Такий спосіб не дуже ефективний, адже виправляє лише деякі показники.
- Комплексні системи очистки. Їх застосовують на вході в квартиру, врізаючи прямо в трубопровід. Вони включають декілька способів очищення і потребують ретельного догляду, але забезпечують видалення 99% домішків та бактеріологічних загроз.
Вибір буде залежати від наявного бюджету, але більшість людей спрощує собі життя встановленням стаціонарних фільтрів.
Як таблетована сіль допомагає фільтрації
Таблетована сіль вважається допоміжним засобом, який не може самостійно очищувати воду на постійній основі. Для проточної рідини, з водопроводу або приватної свердловини необхідно встановити очисну систему. Засіб допомагає в технічному обслуговуванні фільтрів, адже в них збирається значна частина осаду і можливі збої в роботі через високий рівень відкладень. Фільтри повинні прибрати усі шкідливі складові, механічні та хімічні домішки. Також комплексні системи здатні мінералізувати воду, знезаразити її, боротися з органічними компонентами. В домашніх водоочисних конструкціях не застосовують хлор або інші шкідливі речовини. Проте їх ефективність не настільки висока, якщо не враховувати системи зворотного осмосу. Тому в домашню водопровідну систему все ж таки потрапляє незначна частка солей важких металів, хлору та інших забруднень. Вони осідають у нагрівальних та побутових приладах, ускладнюючи їх роботу та призводячи до швидкого виходу з ладу. Саме на цьому етапі в дію вступає таблетована сіль, забезпечуючи очистку від нальоту та твердих відкладень.