McDonald’s Indonesia представив свій новий рекламний джингл в стилі J-Pop під назвою «Nihon No Fureeba», повністю написаний японською мовою, для просування перезапуску бургерів McDonald’s «Taste of Japan».
«Nihon No Fureeba» — це неперекладена японська поп-пісня, створена для просування повернення бургерів «Taste of Japan» в Індонезії. У тексті пісні йдеться про хрусткі норі та соус якініку — інгредієнти, що входять до складу бургерів мережі фаст-фуду, натхненних японським смаком.
Написаний зовсім іншою мовою, рекламний джингл має на меті підкреслити, що навіть якщо хтось не розуміє, що таке бургери McDonald’s, схожі на оніґірі, вони все одно будуть в захваті від їхнього смаку. Так само, як вони люблять японські пісні.
Ідея створення джинглу виникла у рекламної агенції Leo Burnett, яка дослідила культуру індонезійців, що обожнюють японські поп-пісні. Агентство запросило індонезійсько-японську співачку Ica Zahra створити пісню, яка була випущена як японський сингл без субтитрів. За тиждень кліп переглянули понад три мільйони разів. Про пісню заговорили на радіо, було зроблено сотні каверів і танців у TikTok.
Невдовзі агентство та співачка поідомили, що пісня, яку більшість людей не розуміли, але все одно слухали, насправді була неперекладеним рекламним роликом, що просував перезапуск продуктів McDonald’s. Джингл очолив музичні чарти країни і став пошуковим запитом №1 у музичному застосунку Shazam, що спричинило величезний стрибок продажів бургерів у перший тиждень.
Після запуску «Nihon No Fureeba» цікавість людей до бургерів зросла настільки швидко, що продажі за перший тиждень перевищили показники за останні 3 роки.
«Тому що ніхто не знав, що це була реклама. Текст був японською, без перекладу, і люди думали, що це просто приємна пісня в стилі J-Pop!», — пояснює Раві Шанкер, головний креативний директор Leo Burnett Indonesia. — Японська поп-культура дуже сильна в Індонезії. Люди люблять японські поп-пісні, додають їх у свої плейлисти, підспівують, навіть носять футболки з японськими літерами — і все це, не розуміючи, що вони означають».
Майкл Хартоно, директор з маркетингу McDonald’s Indonesia, сказав: «Зрештою, кампанія змушує людей полюбити не лише бургери, а й бренд. Навіть після того, як люди зрозуміли, що це була реклама, вони все одно продовжують співати під неї караоке, а пісня, я маю на увазі джингл, досі є в тисячах плейлистів Spotify».