Авторитетні медіа повідомили, що Ілон Маск купує Twitter за $44 млрд. Компанія з акціонерної може стати приватною. За останні десятиліття Ілон не інвестував у проєкти, які не змінювали б правила гри у сфері. Упевнений, що на нас чекає неочікуваний поворот розвитку соціальних медіа.
Раніше Маск заявляв, що хоче створити власну соцмережу. Потім придбав частку у 9,2% акцій приблизно за $3 млрд, став найбільшим зовнішнім акціонером компанії, також долі є у фондів Vanguard, BlackRock, банку Morgan Stanley, але відмовився від участі у раді директорів компанії.
У листі до акціонерів Twitter Маск сказав, що компанія не може забезпечувати свободу слова, а у випадку зриву угоди він може задуматись про продаж своєї частки.
Ілон Маск сказав, що вважає Twitter необхідним для функціонування демократії і свободи слова.
«Свобода слова – це основа функціонуючої демократії, а Twitter – це міська цифрова площа, де обговорюються питання, життєво важливі для майбутнього людства», – сказав Маск у прес-релізі. «Я також хочу зробити Twitter кращим, ніж будь-коли, доповнивши продукт новими функціями, зробивши алгоритми відкритими для підвищення довіри, перемігши спам-ботів та аутентифікуючи всіх людей».
«Twitter має величезний потенціал — я з нетерпінням чекаю спільної роботи з компанією та спільнотою користувачів, щоб розкрити його», — додав він.
«Зараз він сильніший за країни», — сказав Росс Гербер, інвестор Tesla, близький до Маска, який сказав, що купив акції Twitter минулого тижня, сподіваючись, що угода відбудеться. «У нього найважливіший технологічний актив в Америці… мабуть, один із найстратегічніших військових активів у світі… і тепер має один з найважливіших інструментів зв’язку у світі».
У своєму ж профілі в Twitter після угоди Ілон написав: «Сподіваюсь, усі мої критики залишаться у Twitter, бо це те, що значить свобода слова».
I hope that even my worst critics remain on Twitter, because that is what free speech means
— Elon Musk (@elonmusk) April 25, 2022