Українська визвольна війна у центрі уваги. Гідно прийнятий виклик стати на захист демократичних цінностей та протистояти амбіціям терористичного режиму росії зворушив весь західний світ. Україна стала синонімом волевиявлення та боротьби за ідентичність.
Українські культура та цінності заслуговують бути представлені у цифровому лексиконі. Тому креатори з команди Hexagon зробили емодзі з традиційними символами національної ідентичності України та подали їх відповідальним за їх реалізацію.
В інтернеті можна зустріти концепції українізованих emoji. Але схоже, ніхто не пішов далі спекуляцій й не скористався відкритою для усіх опцією запропонувати щось Unicode Emoji Subcommittee. Unicode Emoji Subcommittee — група ентузіастів та некомерційна організація з Кремнієвої долини, які багато років збирають ідеї для emoji з різних джерел та реалізовують їх на всіх платформах.
Пропозиція — не тільки зображення. Цінність емодзі треба переконливо доказати. Команда Unicode просить проаналізувати популярність запитів у пошукових системах, розказати про бачення використання, подумати, наскільки емодзі унікальний та водночас перспективний.
Нові emoji — реакція на соціокультурні зміни. Ці маленькі піктограми стали більш інклюзивними та презентують важливі для багатьох образи: прапор-веселка, вагітні чоловіки, шкіра різних кольорів, релігійні символи etc. Розуміючи роль війни, її вплив та реакції на неї, можна припустити, що місце для чогось українського, окрім прапора, є й у наступній версії emoji.
У жовтні буде зрозуміло, чи дійсно нові українські символи варті такої диджиталізації та чи підуть українські емодзі далі.