Як діяти в надзвичайних ситуаціях: Дія.Освіта презентувала освітній серіал про безпеку
03 Лют 2025, 12:04

Як діяти в надзвичайних ситуаціях: Дія.Освіта презентувала освітній серіал про безпеку

Коли лунає сирена або спалахує полум’я, часу на роздуми немає — потрібно діяти миттєво. Що робити в критичній ситуації? Як не піддатися паніці, а діяти виважено та правильно? Ситуація може змінитися за секунду, і саме знання правил безпеки врятувати себе та рідних. Бути готовим до надзвичайних ситуацій — означає діяти швидко, впевнено та правильно.

Разом з ДСНС та ЮНІСЕФ Vandog Agency створили освітній серіал «Як діяти в надзвичайних ситуаціях» для платформи Дія.Освіта. Це історія про родину, яка з користю проводить час вечорами: грає у гру, поновлює свої знання та вивчає життєво важливі правила безпеки. А ще — це про дітей, які вчаться бути готовими до надзвичайних подій, і про тих, хто вклав у це серце.

Головні герої серіалу — родина, яка щовечора грає в улюблену настолку, поєднуючи корисне з приємним. Вони тримають в руках картки із зображенням різних видів небезпек: пожежної, мінної, радіаційної тощо. Діти сміливо ставлять питання, а батьки, спираючись на поради експертів, розповідають про правила поведінки. Це не лише гра, це можливість навчитись найціннішому — зберігати спокій і діяти правильно у надзвичайних ситуаціях. Саме така ідея лягла в основу освітнього серіалу.

  • Пожежна безпека. У першій серії розглядають основні правила поведінки під час пожежі. Що робити, коли виявлено вогонь у будинку? Який вогнегасник краще обрати для дому? Експерт ДСНС розповідає про види вогнегасників та як ними правильно користуватись. У цій серії пояснюють алгоритм дій і наголошують на важливості попередження пожеж.
  • Радіаційна та хімічна загроза. У другій серії простими та зрозумілими словами говорять про алгоритми дій в разі радіаційного забруднення або хімічного витоку. Спеціаліст ДСНС розповідає, як звучить сигнал при радіаційній загрозі, як швидко реагувати, куди евакуюватися або як підготувати своє помешкання до радіаційної небезпеки, знизити ризики і на що звертати увагу при оцінці небезпеки.
  • Сезонні небезпеки під час відпочинку на водоймах та в горах. Відпочинок на природі може бути не тільки приємним, але й небезпечним, якщо не знати правил безпеки. У третій серії сім’я розбирає правила поведінки на відкритих водоймах, а спеціаліст ДСНС ділиться порадами, як допомогти тому, хто тоне.
  • Правила поведінки в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеру (ч. 1). У першій частині пояснюють правила поведінки під час надзвичайних ситуацій в умовах війни, які варто знати кожному. Зокрема, як подбати про власну безпеку, безпеку свого житла, підготувати запаси питної та технічної води, продуктів тривалого зберігання. А також говорять про засоби первинного пожежогасіння і як надати першу домедичну допомогу.
  • Правила поведінки в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеру (ч. 2). Експерти ДСНС надають важливі рекомендації, як діяти під час повітряної тривоги і як знайти найближче укриття. А у випадку, коли раптом людина опинилась під завалами, розповідають, який має бути алгоритм дій, щоб врятувати себе і правильно подати сигнал рятувальникам.
  • Правила поведінки з вибухонебезпечними предметами. В останній серії розглядається вкрай важлива тема — як поводитися з вибухонебезпечними предметами (ВНП). ДСНС надає чіткі інструкції, як оцінювати ситуацію і уникати небезпеки, а також нагадує, чому важливо завжди бути обережними та повідомляти про підозрілі знахідки професіоналам.

У кожній з цих серій ДСНС відіграє ключову роль, адже експерти Служби порятунку надають точні, актуальні та перевірені знання. Серіал допомагає зрозуміти, що навіть у найбільш критичних ситуаціях є алгоритм дій, і що паніка — це найгірший супутник у таких умовах.

Cеріал доступний також жестовою мовою.

Розкажіть друзям про новину