09 Січ 2023, 12:26

Всеукраїнська зоозахисна премія відзначить волонтерів, що рятують тварин від війни

У четвер, 19 січня, в Києві вперше вручать Всеукраїнську зоозахисну премію волонтерам, які, ризикуючи власним життям, рятують тварин від війни. Засновниками нагороди та організаторами церемонії є гуманістичний рух UAnimals та МФО «Гуманна країна».

«З перших днів повномасштабної війни команда UAnimals евакуює тварин із найгарячіших точок, забезпечує їх кормом та всім необхідним, допомагає з відбудовою притулків. Щодня ми зустрічаємо надзвичайних людей: тих, хто не кидає тварин у найскладніші миті, хто вивозить їх на безпечні території попри загрозу власному  життю, хто обіймає чотирилапого, аби той не панікував через обстріли, хто віддає останню тарілку каші голодній тварині», — говорить Олександр Тодорчук, засновник UAnimals. 

Через російську армію 20% природоохоронних територій України уражені війною. росіяни окупували 8 заповідників і дванадцять національних природних парків. Загинули понад шість мільйонів свійських тварин і понад 50 тисяч дельфінів Чорного моря. 23 286 га лісу було спалено ракетами чи снарядами – на відновлення частини лісових площ знадобиться щонайменше 10 років. Ґрунти, води та повітря забруднені шкідливими речовинами та металами. Це несе загрозу планетарного масштабу.

Сьогодні українці надихають весь світ тим, що навіть у найскладніших ситуаціях дбають про кожне життя: цивільні мешканці та військовослужбовці, бойові медики та рятувальники навіть на лінії фронту рятують і людей, і тварин.

«Я забирав собак з війни. Не уявляю, в якому стані маю бути, щоб не подбати про тварин і втекти. Адже вони страждають через росіян. Ми завжди повинні пам’ятати, задля чого ми це робимо», — говорить Масі Найєм, український правозахисник та один із членів журі.

«Гуманне ставлення людини до тварин свідчить про зрілість нашого суспільства. Саме тварини є мовчазними свідками та жертвами війни рф проти України. Українці, які, ризикуючи своїм життям, рятували тварин, є прикладом мужності, гуманності та незламності. Ці люди заслуговують на велику повагу», — додає Юлія Овчинникова, співголова МФО «Гуманна країна».

Розкажіть друзям про новину

Нове відео