04 Кві 2022, 17:19

«Воєнний конфлікт», «трагедія для росіян», «криза в Україні»: реакція світових організацій на війну в Україні

Найвідоміші світові організації покликані захищати права жінок, ЛГБТК та довкілля, а натомість проігнорували війну в Україні та страшні події, які тут відбуваються.

Організація Greenpeace, що сприяє екологічному відродженню та привертає увагу людей до збереження природи, з початку війни в Україні наважилась лише на нікчемний пост в Instagram із вже відомим всім слоганом «No war» та навіть більше того, назвала війну в Україні «воєнним конфліктом» і «трагедією для росіян»:

«Greenpeace глибоко стривожений воєнним конфліктом в Україні. Наші думки з людьми, які потрапили під перехресний вогонь або вигнані зі своїх будинків. Цей конфлікт є трагедією як для українців, так і для росіян. Ми стурбовані тим, що цикл насильства триватиме».

Міжнародна громадська організація, що працює у сферах із збереження, дослідження та відновлення довкілля, World Wide Fund for Nature згадала про війну в Україні лише в одному сторіс. При цьому також не назвала війну війною та не повідомляє, наскільки події в країні впливають на довкілля. Весь березень присвячений дню Землі.

Агентство ООН з питань гендерної рівності та розширення прав та можливостей жінок UN Women згадала, а може і дізналася про війну в Україні лише 8 березня. У пості в Instagram вони написали про якийсь «військовий напад» на Україну. Але хто напав, чому і що відбувається в Україні із жінками не згадується. Агентство вважає важливішим написати про клімат, який впливає на жінок.

Міжнародна профем кампанія із досягнення гендерної рівності та захисту прав жінок Heforshe або Рух солідарності за гендерну рівність від ООН згадала про війну в Україні лише 7 березня. Точніше не про війну, а про кризу та про воєнний напад. А що за криза і напад, чим вони спричинені, не повідомили.

Кому ще реагувати на події в Україні, на те, що російські військові гвалтують та вбивають жінок та дітей, як не феміністичній спільноті. Про те ні. Жодних згадок про це немає у публікаціях, а лише коментарі українців під непотрібними публікаціями, які просять не мовчати про війну.

Чи варто надалі підтримувати організації, які зараз мовчазно підтримують геноцид, вбивства та насильство в Україні?

Розкажіть друзям про новину

Нове відео