Нова пошта випустила відео про українських волонтерів на підтримку щорічної відзнаки «Варті». Це подяка людям та організаціям, які допомагають під час війни.
У центрі сюжету — дівчина, яка з дитинства годувала та лікувала безпритульних тварин. З роками її прагнення робити добрі справи лише зростає, тому в дорослому віці вона починає займатися волонтерством системно. Спершу допомагає лікарям під час пандемії COVID-19, а потім і українським військовим — такмедом.
Історія у відео демонструє, що війна в Україні триває так довго, що у ній виросло ціле покоління молодих людей, для яких волонтерство — не випадковість, а вибір. Цей ролик також про трансформацію волонтерства, яке за роки війни перетворилося на експертний та організований рух, що тримає країну і змінює життя тисяч людей.
«У 2014 році волонтери взяли на себе забезпечення оборонців країни усім необхідним — від їжі до техніки. Нині особисті ініціативи активістів розвинулися до великих фондів, які закуповують все — від бронежилетів до бронемашин. Автівки, дрони, РЕБи — складно уявити, чого не привозили волонтери. І саме ці люди, які не опускають рук та йдуть вперед, надихнули нас на створення цього відео. Це наша подяка тим, хто продовжує допомагати Україні», — говорить Олена Плахова, директорка з управління репутацією Нової пошти.
Кожна деталь у відео має символічне значення. Наприклад, синій браслет із жовтим серцем, який волонтерці надіває батько. Його можна побачити у різних сценах. У фіналі серце перетворюється на логотип волонтерського фонду. Це підкреслює, що особисті ініціативи переростають у системну допомогу.
Також, починаючи з першого кадру і через весь ролик, рухається анімована блакитна стрічка. Вона уособлює невпинний рух волонтерів вперед, їхній зв’язок між собою та з людьми, яким вони допомагають.
Розробкою та втіленням концепції займалась комунікаційна агенція UK comms у партнерстві з відеопродакшном AUROOM films. Команда взяла на себе розробку сценарію, підбір локацій та акторів, фільмування та постпродакшн. Найскладніше було знайти схожих дівчат з 10-річною різницею у віці, а також працювати з тваринами.
«Молодшій акторці було непросто з цуценям, бо воно дуже грайливе. Але вона прекрасно впоралась і цей песик підкорив серця усієї знімальної групи. А от дорослий пес бездоганно виконував всі команди, він працював у парі з кінологом. Фільмування складу з допомогою відбувалося на справжній волонтерській базі такмеду», — поділилася деталями засновниця відеопродакшну AUROOM films та режисерка Маргарита Кузьміна
Вона також розповіла, що зйомки проходили у Києві та області. Сцену біля понівеченого обстрілами будинку зняли біля Горенки, яка у 2022 році постраждала від окупантів.