Instagram почне створювати для нових та існуючих користувачів віком до 18 років «підліткові акаунти».
Новий тип акаунтів автоматично застосовує до юних користувачів ряд заходів захисту, і лише користувачі, яким виповнилося 16 років, можуть послабити деякі з цих налаштувань.
Акаунти всіх неповнолітніх в Instagram будуть приватними за замовчуванням (не лише підлітків до 16 років) і матимуть деякі з існуючих обмежень Instagram для молодших користувачів, наприклад, ті, що забороняють незнайомцям надсилати їм прямі повідомлення. Але з’являться й інші нові функції, зокрема режим сну, який вимикає сповіщення з 10 вечора до 7 ранку.
Підлітки також зможуть обирати відповідні їхньому віку теми, про які вони зможуть дізнатися більше в рекомендаціях Instagram і на сторінці Explore, наприклад, «спорт», «тварини і домашні улюбленці», «подорожі» тощо. Instagram продовжуватиме обмежувати типи контенту, який підлітки бачать у стрічках або на сторінці Explore. Він також надсилатиме сповіщення, які нагадуватимуть підліткам про необхідність робити перерви в роботі із застосунком.
Разом із цими змінами Instagram оновлює деякі функції батьківського контролю. Батьки, які хочуть наглядати за своїм підлітком у додатку, зможуть бачити, з ким їхня дитина переписувалася за останні сім днів (без перегляду змісту повідомлень). Вони також зможуть побачити, які теми їхня дитина обирає для перегляду найчастіше.
Хоча Instagram дозволить підліткам старше 16 років налаштовувати ці параметри, молодшим підліткам потрібен дозвіл батьків, щоб внести будь-які зміни, наприклад, зробити свій обліковий запис публічним. Потім батькам доведеться налаштувати інструменти нагляду в Instagram, щоб схвалити зміни.
Підліткові акаунти в Instagram поступово відкриваються для користувачів у США, Великій Британії, Австралії та Канаді. Підлітки, які реєструють нові акаунти, побачать зміни першими, а за ними — існуючі користувачі протягом приблизно тижня. Наприкінці цього року Meta планує запустити підліткові акаунти в Європейському Союзі, а в 2025 році розширить цю функцію на інших своїх платформах.
Але навіть після того, як ці заходи захисту стануть доступними для всіх підлітків в Instagram, залишаються питання щодо того, наскільки ефективно Meta зможе їх застосовувати. Користувачі, які намагаються змінити свій вік з молодшого на старший, вже зобов’язані записати відеоселфі, завантажити своє посвідчення особи або попросити інших користувачів підтвердити їхній вік, але нові системи Instagram йдуть на крок далі.
Тепер платформа може використовувати штучний інтелект для сканування сигналів, які можуть вказувати на те, що користувачеві не виповнилося 18 років. Наприклад, якщо при створенні акаунта користувач вказує, що йому 18 років, а хтось у застосунку пише йому «З 14-річчям», Instagram може використати це, щоб дізнатися його справжній вік.