13 Лют 2023, 12:36

Українське видання анонсувало екологічний проект про водні ресурси під час війни

Редакція Marie Claire анонсувала екологічний проект за підтримки Швейцарії. Дослідження були проведені у межах проєкту “Зниження ризиків стихійних лих у постраждалих від конфлікту районах України”, що імплементується ACTED, Ініціативами IMPACT та БФ “Право на захист” за підтримки Швейцарії.

Вже 9 місяців поспіль Україна веде війну, розв’язану росією. Це відображається на всіх сферах життя.

На жаль, екосистема України страждає не менше від війни, ніж люди. Особливу увагу редакція Marie Claire Ukraine звернула на водні ресурси, які знаходяться зараз в критичному стані.

Протягом 9 місяців дедалі частіше команда отримувала інформацію про те, як військові дії загарбників руйнують українську природу вщент. То трагічна загибель дельфінів у водах Чорного моря, то масові через ворожу техніку пожежі у лісах і степах, що суттєво скоротило чи знищило рідкісних представників флори та фауни. Але в найгіршому стані наразі водні ресурси.

Згідно з даними ВООЗ, 25% людей у світі ризикують захворіти через споживання неякісної води. Нагадаємо, чим може бути небезпечне споживання води без попереднього очищення. Список хвороб жахає: гепатит A, дизентерія, черевний тиф, лептоспіроз, ротавірус, холера тощо. Щоб убезпечити читачів, редакція Marie Claire створила інтерактивну мапу якості питної води в Україні по кожній області, щоб мати змогу оцінити, актуальний стан водних ресурсів. Також проект включає три освітні відеороліки з екологинею Мар‘яною Гінзулою.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео