27 Лип 2022, 16:35

Українська лайка в NFT: переможці Хататону 3.0: NFT Edition

23 липня відбувся фінал Хататону 3.0: NFT Edition — антикризового творчо-технічного марафону на підтримку культури. 13 фіналістів у прямому ефірі представили креативи, з яких експертне журі вибрало шість переможців.

Перше місце посіла робота Shobtobi команди «Видра річкова», яка пропонує закарбувати українську лайку в 100 аудіовізуальних NFT. Усі кошти з продажу такої колекції планують спрямувати на культурну та психологічну підтримку українців.

«Це неймовірно, що незважаючи на безліч інших, надзвичайно важливих справ, які зараз займають кожного українця та українку, стільки людей взяли участь у Хататоні 3.0: NFT Edition та дійшли до його фіналу. Впевнений, що це дасть змогу українській культурі звучати в світі ще гучніше», — Крістіан Дімер, керівник програми House of Europe.

Повний список переможців:

3 місце та приз 500 євро:
  • «Київські олені» з креативом «Майбутнє України очима дітей»;
  • Warenyk з ідеєю NFT-спільноти амбасадорів української гастрокультури;
  • NFT ART Ukraine з креативом Ukrainian Non-Postal Stamps Club, що представляє NFT-марки ілюстратора Олексія Юмашева;
  • Booster з колекційними pixel-art картками, що зображують відомих діячів, місця чи події, пов’язані з історією України.
2 місце та приз 1500 євро:

Проєкт Chthonic (від «хтонічні божества») — це погляд у глибинні пласти культурної спадщини України. Wired Motnka — перша NFT-колекція ляльок-мотанок проєкту.

«Дохристиянська культура народу приховує велику кількість обрядів, міфів, розгалужену демонологію і потужний пантеон богів. Сучасна молодь заслуговує на нових старих кумирів. Ми створюємо для них хтонічний мета-всесвіт, в якому прадавні українські духи та боги прорвалися у реальність кіберпанку. Відтепер вони насолоджуються усіма перевагами технологій, та активно впливають на них». — коментує Максим Курінний, учасник команди.

1 місце та приз 2000 євро

Українська лайка в NFT, креатив Shobtobi команди «Видра річкова».

Роботи у півфіналі та фіналі оцінювало експертне журі:

  • Ксенія Малих, кураторка, керівниця дослідницької платформи PinchukArtCentre, співзасновниця OK Projects, членкиня експертної ради з питань сучасного мистецтва при Міністерстві культури України, кураторка візуальної програми арт-центру Closer;
  • Нікіта Худяков, медіахудожник, що працює з XR, AV та генеративним мистецтвом, член арт-спільноти XR Art Ukraine та співзасновник CryptoArt Ukraine;
  • Марія Яроцька, координаторка хакатонів в NEAR Protocol, представниця інкубаційної програми NASA Space Apps, авторка програми для стартапів Yangel Space Tech при Державному космічному агентстві України;
  • Ілона Демченко, культурна менеджерка, програмна менеджерка House of Europe, координаторка ініціативи Культура2025;
  • Андрій Скиба, підприємець, співзасновник Magicals, призер хакатону NEAR UA з Augmented Reality NFTs.

Хататон вже третій рік поспіль організовують програма House of Europe, що фінансується Європейським Союзом, та Goethe-Institut в Україні разом з інноваційною агенцією Digitizing.Space. За цей час навколо події сформувалася потужна спільнота творчих та технологічних спеціалістів. Цьогоріч Хататон відбувся за інформаційної підтримки Міністерства цифрової трансформації України.

«Коли ми почали думати про третій Хататон, то взагалі не були впевнені, що він зараз на часі. Проте сама подія показала, що людям такий досвід необхідний — ми були шоковані, коли побачили більше заявок, ніж в минулі роки. Впевнена, що всі учасники, не тільки переможці, отримали на Хататоні важливі знання, досвід та мережу нових корисних знайомств», — Анастасія Силенок, співзасновниця агенції Digitizing.Space та співорганізаторка Хататону.

У Хататоні 3.0: NFT Edition взяли участь 1560 людей та команд, а загальний канал на платформі Slack налічує вже більше двох тисяч користувачів. На півфінал подали 106 креативів, 13 з яких потрапили у фінал. Протягом усього шляху учасників підтримували 43 ментори.

Хататон 3.0: NFT Edition тривав 12 днів і, окрім створення NFT, учасники пройшли дводенну освітню програму для початківців та досвідчених криптоартистів. Лекції та воркшопи провели мистецтвознавиця Ірина Тофан, лідер спільноти CryptoArt Ukraine Нікіта Худяков, засновники компанії Magicals Андрій Скиба та Мар’ян Максимчук, співзасновниця платформи V-Art Анастасія Глєбова, засновник CryptoGeometry.art Сергій Дядько, 3D-медіахудожниця Meta Tata, співзасновники Art Aegis Таїс Пода та Денис Круподьоров.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео