Українці можуть втопити крейсер «москва» у смартфоні
04 Жов 2023, 11:44

Українці можуть втопити крейсер «москва» у смартфоні

Інстаграмна маска стала елементом музейної експозиції? Що ж, які часи такі й музеї.

Про подію, що враз стала сенсацією, прогримівши в усіх заголовках світу, а саме «загибель» крейсеру «мАсква» — знають всі. Однак мало хто знає, що цей крейсер, який лежить на дні Чорного моря на глибині 90 метрів, отримав статус об’єкту підводної культурної спадщини України, одержавши свій 2064-ий номер в реєстрі.

Як і будь-який об’єкт культурної спадщини, крейсер «мАсква» не став виключенням і був музеєфіковний. Важливість цього явища полягає у збереженні автентичного вигляду пам’ятки архітектури, сукупність яких збагачує національний фонд культурної спадщини України.

Нова економічна реальність: які тренди визначатимуть ринок у 2025 – досвід TERWIN, Arcelor Mittal, Kvertus, BRAVE1, Starlight media, ГК «Молочний альянс» та 40 провідних управлінців та державних діячів.

11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтеся, як розширювати партнерства, зміцнювати довіру до бренду та виходити на міжнародні ринки. Реальні стратегії та досвід компаній, які вже зробили цей крок.

Забронювати участь

Формат сучасних музеїв змінюється, що є цілком логічно, адже ніякий розвиток не стоїть на місці. Він впроваджується в усі сфери людського життя. 

Віртуальна реальність, інтерактивні експозиції, різного роду симулятори — це складові елементи не музею «майбутнього», а того, що існує вже зараз.

Україна теж не стоїть на місці. Її розвиток в технологіях різного роду лише набирає обертів, тим самим привертаючи увагу всієї світової громадськості до подій війни не тільки страшними заголовками.

Яскравим прикладом AR-технології, рівноправної частини музейної експозиції «Отріцатєльноє всплитіє», є Instagram-маска, розроблена Ганною Норовою. Її функція — залучати кожного охочого до ключового процесу, затоплення крейсеру.

Для мене важливо приймати участь в різних українських ініціативах, які так чи інакше сприяють наближенню перемоги нашої країни. Коли мені надійшла пропозиція створити маску, аби підтримати проєкт «Отріцатєльноє всплитіє», я ні секунди не вагалась. Адже як круто бути частиною великої роботи, яка може позитивно та правильно вплинути на свідомість людей. Мало того, що проєкт має глибоку мету, так він до того ж і суперпрогресивний, що теж дуже важливо. Бо так ми показуємо і українцям і світу, що йдемо в ногу з часом.
Ганна Норова
AR creator

Проєкт Отріцатєльноє всплитіє створено за підтримки ГО “ДНА” для Центрального військово-морського музею України.

Розкажіть друзям про новину