23 Січ 2023, 10:18

#UklonВолонтер: об’єднати тих, кому потрібна допомога, з тими, хто може її надати

У складні часи український онлайн-сервіс виклику авто Uklon продовжує займатися волонтерською діяльністю та допомагати. Так, на початку повномасштабного російського вторгнення на територію України Uklon запустив новий клас авто #UklonВолонтер, у межах якого компанія безплатно підвозить їжу, пальне та медикаменти туди, де вони потрібні.

Спершу проєкт #UklonВолонтер працював на базі контакт-центру Uklon, тому запити приймалися цілодобово та ставилися у чергу вручну. У пріоритеті були потреби військових, тероборони та лікарень. Були виконані тисячі доставок для наших захисників і захисниць: запчастини й дизель, плитоноски, шоломи, необхідні ліки, теплі речі, зокрема буржуйки, турбопічки тощо.

Згодом підʼєднати клас #UklonВолонтер та отримати допомогу в доставці чи трансфері людей стало можливим на сторінці проєкту. Крім цього, змінився й акцент на забезпечення дедалі більших проблем вимушено переміщених осіб (ВПО), а також на покритті нагальних потреб у прифронтових містах. Перевезли сотні кілограмів продуктових наборів, одягу, медикаментів та засобів особистої гігієни для ВПО. Водночас у компанії допомагали й чотирилапим друзям, передаючи сотні кілограм корму для тварин та інших необхідних речей у притулки.

Основною метою проєкту є обʼєднати тих, кому потрібна допомога, з тими, хто може її надати. Так, наприклад, у березні 2022 року Uklon розпочав спільну роботу з Благодійною організацією «Київ Волонтерський», яка обʼєднує заклади харчування та пекарні. Слава Балбек, архітектор і співвласник закладів «Дублер» і «Дилетант», разом із командою координували процес збору заявок та роботу закладів, а Uklon відвозили волонтерів та доставляли вже потрібні продукти та готові обіди.

Для популяризації роботи класу #UklonВолонтер компанія здійснює пошук волонтерів через згадки у власних соцмережах (Instagram, Facebook) та на YouTube, де ролик компанії охопив понад 1 600 000 переглядів. До того ж користувачі сервісу отримують щомісячно невеликі звіти волонтерської діяльності компанії у вигляді пуш-сповіщень та історій всередині застосунку.

Компанія підвищує рівень обізнаності про роботу класу й через інфлюєнсерів та лідерів думок. Наприклад, в одному з випусків шоу «Такі справи» Даша Астафʼєва згадала про проєкт #UklonВолонтер, а також на каналі «Отака історія» зазначили про підсумки роботи класу протягом 215 днів його роботи. Крім цього, згадки про проєкт набрали понад 3 000 000 охоплень в медіа.

РЕЗУЛЬТАТИ ПРОЄКТУ

За понад 300 днів роботи класу #UklonВолонтер було здійснено 40 427 поїздок, на покриття яких компанія інвестувала 16 086 357 гривень. Упродовж цього періоду користувачі сервісу переказали 2 020 066 гривень від загальної суми на підтримку роботи класу через опцію «Донат» на головному екрані застосунку. У цілому до проєкту залучено 144 благодійних організацій та 37 закладів.

Загалом разом з партнерами, волонтерами та водіями вдалося передати:

  • 13 440 літрів пального;
  • 601 297 порцій їжі;
  • 30 927 кг продуктів;
  • 11 600 літрів питної води;
  • понад 300 кг лікувального корму.

#UklonВолонтер працює в 6 містах країни: Києві, Одесі, Харкові, Миколаєві, Запоріжжі та Дніпрі. Найбільше волонтерських поїздок було здійснено у Харкові (56,1 % від загальної кількості). На другому місці — Київ (29,9 %), де найбільша кількість волонтерських поїздок була у березні та квітні. Трійку лідерів замикає Дніпро (з часткою 9,0 % від загальної кількості).

Клас #UklonВолонтер живе і продовжує свою роботу: із 2023 року змінюється концепція роботи — відтепер проєкт працюватиме напряму з громадськими організаціями по договірним відносинам через фонд Uklon Care. Оновлені звіти про хід проєкту можна простежувати на сторінці Uklon.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео