У cоціальній мережі TikTok набирають популярності відео, де діти описують власну смерть. У деяких роликах на анімованих фото були присутні реальні діти, в інших — зображення, згенеровані нейромережею.
@dqs3xpxeb Olivia Jansen tells us her story⚠️DISCLAIM this video is made using AI.This is a representation and not a photo out of respect for the family. The goal is to share his story in an immersive way#history #fyp #foryou #animatedstory ♬ Emotional Cinematic Sad Violin and Piano – ISAo
Голоси, якими розповідаються історії, також згенеровані ШІ.
Амелі Лем’є з Канади була однією з тих, хто побачив відео, де її дитина «розповідає» про свою смерть. У липні 2020 року її доньок, 6-річну Ромі та 11-річну Нору, вбив її колишній чоловік, який потім наклав на себе руки. У квітні цього року жінці надіслали TikTok-відео, у якому ШІ-версія її доньки Нори розповідала про їхні вбивства.
«Я не змогла додивитись до кінця, і мій брат також не зміг. Він кричав, щоб це припинилося», — розповідає жінка.
Її родина та інші користувачі зверталися у техпідтримку TikTok з проханням видалити відео, але воно залишилось в мережі. І тільки після того, як Лем’є почала активно заявляти про свою позицію в засобах масової інформації, анонімний обліковий запис видалили.
Історії деяких дітей зняті кількома мовами, зокрема, португальською, іспанською, французькою, німецькою, італійською та польською. Так BBC виявила 170 різних TikTok-відео про Джеймса Балджера, дворічного британського хлопчика, якого в 1993 році вбили двоє старших дітей.
TikTok видалив більшість відео і заявив: «На нашій платформі не може бути такого тривожного контенту. Ми продовжуємо видаляти у міру того, як виявляємо». При цьому відео можна легко знайти на платформі, та представники соцмережі відкрито заявили, що не можуть контролювати весь контент, який публікують її користувачі.