Коли метавсесвіт прийде у наші життя, можна буде піти працювати у віртуальний офіс, а потім відвідати свій улюблений фастфуд-ресторан, щоб з’їсти піксельний бургер. Коли є вільний час, навіть можна заглянути в будинок родича, який помер кілька років тому, і зустрітися з ним за випивкою.
Всі ці речі скоро стануть можливими. Чеська компанія віртуальної реальності Somnium Space створює режим Live Forever, щоб люди могли набути віртуального безсмертя та продовжувати «жити» після смерті.
Діджитал двійники відтворюватимуть зовнішній вигляд, голос і навіть особистість самих себе в реальному житті. А відвідати їхні будинки може бути так само просто, як надіти гарнітуру віртуальної реальності.
Ідея створення безсмертних конструкцій походить з емоційного болю. Коли у батька генерального директора Somnium Space Артура Сичова діагностували агресивну форму раку, він хвилювався, що його маленькі діти не зможуть згадати дідуся, коли виростуть. Він розглядав можливість їхнього об’єднання за допомогою штучного інтелекту.
Сичов сказав VICE, що «відроджені» аватари можуть вести настільки правдоподібні розмови, що близькі можуть бути впевнені, що розмовляють із реальною людиною.
Автор ідеї докладно розповів, що, на його думку, існує ціла сфера можливостей для вивчення метавсесвіту, і що вона «набагато глибша», ніж простий спосіб торгівлі віртуальними продуктами, такими як NFT.
Метавсесвіт може дозволяти людям звертатися до коханої людини, що давно пішла, кожного разу, коли вони сумують за нею.
Зрозуміло, що для створення переконливого діджитал профілю знадобиться вражаюча кількість даних, і Somnium Space явно заздалегідь заявляє, що збиратиме велику кількість особистої інформації від зацікавлених учасників — з їхнього дозволу, звичайно.
Для початку Somnium Space заявляє, що все почнеться строго із запису аватара на їхній віртуальній ділянці землі. Згодом він також збиратиме розмови, вирази обличчя, руху та багато іншого.
Щоб поважати конфіденційність користувачів, режим Live Forever буде доступним для зацікавлених клієнтів, що готові заплатити. Somnium Space наголошує, що не продає особисті дані, тому стягує плату з користувачів за їхнє зберігання. Компанія, як і раніше, сподівається утримувати ціни на низькому рівні, а перші користувачі витратять лише близько 50 доларів на рік.
Оскільки AI продовжує вдосконалюватися, проекти Сичова можуть стати більш вірогідними.
Ця перспектива знаходиться всього за кілька кроків від нас. Очікується, що перша група аватарів Live Forever із базовими розмовними навичками та рухами з’явиться наступного року.