Чи може музика, заснована на треморі Паркінсона, допомогти тим, хто бореться з хворобою, яка пригнічує рух і функції тіла, повернути відчуття гармонії?
Проєкт Університетського коледжа Лондона «Tremors vs. Tremors» досліджує взаємозв’язок між рухом, настроєм і мелодією під керівництвом невролога доктора Крістіана Ламберта.
Робота, розроблена спільно з Innocean Berlin та композитором/продюсером аудіопродакшн-компанії DaHouse Лукасом Маєром, є творчим експериментом. Його творці сподіваються, що їхній досвід дасть нові можливості для лікування в майбутньому.
DaHouse створила аранжування на основі тремору п’яти учасників, а тексти пісень базуються на історії хвороби Паркінсона кожного з них.
«Лікування хвороби Паркінсона не зводиться лише до медикаментозного лікування, — каже доктор Ламберт. — Існує широкий спектр стратегій і методів лікування, які можуть стати частиною цілісного підходу до лікування, пристосованого до конкретної людини. Ми сподіваємося, що цей проєкт надихне пацієнтів, людей, які доглядають за людьми з хворобою Паркінсона, і дослідників на подальшу роботу, щоб запропонувати більше способів зрозуміти, контролювати і лікувати цей стан».
«Я відчуваю фізичні зміни в моїх симптомах, коли емоційно реагую на щось. І немає нічого більш емоційного, ніж музика, яка базується на мені», — каже Кухан, один з учасників.
Повний альбом доступний для прослуховування на всіх основних музичних платформах. Продажі обмеженого тиражу вінілу підуть на користь британської благодійної організації Parkinson’s UK.