27 Лип 2022, 13:36

ТРЦ Ocean Plaza припинив роботу

ТРЦ Ocean Plaza біля станції метро «Либідська» в Києві припинив роботу, про що повідомила мережа супермаркетів «Ашан» із посиланням на адміністрацію торгового центру.

Після початку повномасштабної війни торговий центр залишався зачиненим. За даними Асоціації ритейлерів, згодом відкрився супермаркет «Ашан» і ще декілька рітейлерів на нульовому поверсі.

За даними джерел видання НВ, будівлю торгового центру арештували.

Ще раніше співзасновник Асоціації ритейлерів України Андрій Жук у коментарі НВ припускав, що ТРЦ повноцінно не відновлює роботи через своїх російських власників.

Київський ТРЦ Ocean Plaza відкрили 19 листопада 2012 року. Він розташований на вулиці Антоновича, 176, біля метро «Либідська». Площа будівлі складає 165 тисяч квадратних метрів.

Торговим центром із 2012 року володіла «ТПС Недвижимость» сім’ї Аркадія Ротенберга, олігарха та наближеного до Володимира Путіна.

Василь Хмельницький викупив частину ТРЦ у 2019 році, він придбав 33,5% акцій у кіпрській компанії Ocean Plaza Project. Тоді він казав, що 20% придбала компанія британського бізнесмена Rodney Coffey, 13,35% – компанія іншого британського підприємця Colin Laird.

Наразі відкритих даних про власників ТРЦ немає. Але у квітні 2022 року бізнесмен Василь Хмельницький розповів Forbes, що 51% акцій ТРЦ «точно належать російській компанії». Але чи це досі «ТПС Недвижимость» Ротенберга, він не уточнив.

Ще принаймні 33% належать його партнеру Андрію Іванову за словами Хмельницького. Сам він стверджує, що більше не має частки в ТРЦ.

«Перед Новим роком я продав будівельний бізнес своєму партнеру Андрію Іванову, – сказав він. – Разом із будівельним бізнесом я продав і ці 33% Ocean Plaza. Можливо, Андрій ще якусь частку купив, але 51% точно належать російській компанії. Якщо влада вирішить, що цей обʼєкт потрібно націоналізувати, значить, так і буде».

У Києві вже було арештовано частину одного з торгових центрів ТРЦ «Мармелад» на Караваєвих Дачах, контрольний пакет акцій у якому належить росіянам.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео