19 Січ 2023, 14:36

SMM і західні ринки: як просунути ваш продукт за кордоном

Враховуючи події в країні, українські компанії все активніше розглядають західні ринки та шукають можливості виходу на них. Це означає, що більшість спеціалістів, у тому числі й SMM-фахівці, мусять швидко перепрофілюватися та застосовувати саме ті види просування, що якнайкраще працюють за кордоном. 

Які типи SMM найефективніші для просування продуктів на міжнародних ринках та якими з них користується міжнародна ІТ-компанія Boosta поділиться Елеонора Зощук, SMM Team Lead у Boosta.

Вихід на новий ринок — це завжди виклик. Тим більше коли ви працюєте у сфері SMM, де, здається, нові інструменти та алгоритми з’являються чи не щодня. Перед фахівцем постає величезна кількість можливостей, але як правильно побудувати стратегію, аби вона була ефективною на іншому ринку? Моя відповідь — експериментувати та міксувати різні типи.

Ми працюємо зі складними нішами на західних ринках, тож на власному досвіді створили перелік кількох типів, які довели свою ефективність неодноразово, та, швидше за все, збережуть актуальність і в 2023 році. 

ТОП-5 ефективних типів просування: 

  • Платна реклама
  • Інфлюенс-маркетинг
  • Просування через ком`юніті
  • UGC-контент
  • SMO – Social Media Optimization

Розберемо детальніше кожен з них. 

Платна реклама

Це найефективніший спосіб за умови, що ви чітко знаєте свою аудиторію та можете на неї таргетувати рекламні оголошення. 

Залежно від цілі кампанії, варто використовувати різні рекламні стратегії. Серед них найпоширенішими є: 

  • Community building. Такий спосіб сприяє залученню потенційних споживачів до сторінки бренду на постійній основі, а також допомагає зміцнити довіру до бренду.

    Як це працює? Можна розпочати рекламну кампанію в соціальних мережах, аби залучити нових фоловерів до блогу. Потім завдяки якісному контенту завоювати довіру й лише після того розпочати продажі прямо в мережі. Таку стратегію варто використовувати, коли ви пропонуєте складну, дорогу послугу або продукт. Вам потрібно показати клієнтам цінність продукту, перш ніж вони його придбають.

    Що варто врахувати? Це не швидкий процес, який зазвичай вимагає значних коштів на створення крутого та цікавого контенту. Але в деяких випадках це вартує того на 100%. 
  • Трафік і продажі. Цю стратегію рекомендую обирати тим, чий продукт є обмеженим у часі. Наприклад, конференція чи разова акція. Для цього нам не потрібно створювати та активно наповнювати сторінки бренду. Досить просто запустити серію сторіз чи дописів, з яких активно вести на вебсайт, де можна придбати ті ж квитки на конференцію.
  • Стратегія охоплення. Це, до речі, ідеальний спосіб для тих, хто хоче протестувати новий продукт та проаналізувати, чи існує на ринку попит на нього. Добре працює, коли цільова аудиторія дуже широка. 

Інфлюенс-маркетинг

Якщо перед вами постало завдання охопити 1 мільйон людей за 2 дні — біжіть за інфлюенсерами. Так, цей спосіб досі актуальний та популярний за кордоном, адже має кілька переваг:

  • можна охопити велику кількість аудиторії за короткий проміжок часу;
  • аудиторія інфлюенсерів більш лояльна. Рекламу в стрічці Instagram можна пропустити. Натомість існує набагато більша ймовірність, що аудиторія подивиться чи почує рекламу, що виходить від блогерів чи інфлюенсерів;
  • позиціювання вашого продукту. Бренд автоматично отримає вищу оцінку, якщо блогер є експертом у певній галузі та обирає ваш продукт як найкращий для себе.
  • стимулювання UGC-контенту. Детальніше про це далі;
  • відсутність обмежень, тобто ви можете рекламувати будь-що;
  • мінімізація участі SMM-команди. Оскільки блогери зазвичай самі створюють контент, це допоможе частково зекономити ресурси команді.

Але варто врахувати: використовуючи цей інструмент, не завжди можливо передбачити результати.

Просування через ком’юніті

Це тип просування, коли ми публікуємо щось у спільнотах, групах, на локальних сторінках, каналах, сабредитах тощо. Таке розміщення може бути безкоштовним, наприклад, коли публікуємо згадку про продукт чи посилання у місцевій групі на Facebook, Subreddit або ж платним. Це, наприклад, публікації у приватних групах, Telegram-каналах, закритих спільнотах. За кордоном, особливо в США, такі ком`юніті зараз дуже поширені, тож цей спосіб уже неодноразово доводив свою ефективність. 

UGC – контент, створений користувачами 

UGC — це таке сарафанне радіо, якому довіряють. Контент користувача може бути представлений у багатьох формах: зображення, відео, огляди, відгуки та навіть подкасти. Багато користувачів будуть раді, що бренд їх згадав чи репостив контент.

Що не можна робити з контентом користувача?

  • Не використовуйте його без дозволу. Часто бренди публікують зображення, не вказуючи належного авторства та не укладаючи угоди із творцем. Візьміть за звичку комунікувати з користувачами та отримувати їхню згоду, перш ніж ділитися їх контентом.
  • Завжди вказуйте автора. Позначайте авторство безпосередньо в дописі. Зазначайте, використовуєте ви їхні візуали чи текст, або і те, і інше.

І не забувайте: вашим фоловерам потрібен не просто продукт. Їм потрібен досвід використання вашого продукту й емоції. Тому створіть ці емоції та будьте крутими.

До речі, класним прикладом використання UGC є сторінки GoPro в соціальних мережах. 

Оптимізація для соцмереж (SMO)

По факту це спосіб «перенесення» людей з офлайну в онлайн-світ: з торговельних центрів, салонів краси, клінік тощо в соцмережі, на сторінки брендів, відгуків. SMO може бути онлайн і офлайн, останнє своєю чергою ділиться на пряме і непряме.

Online SMO — це процес оптимізації вебсайту компанії, аби ним можна було ділитися у соцмережах. Наприклад, це посилання на профілі у соціальних мережах у футері сайту. Ще один приклад — відображення фото- чи відеовідгуків із соціальних мереж на брендованому лендінгу чи сайті.

Offline SMO: пряме

Це посилання на соцмережі бренду на сторінках меню, пакуванні продукту, вхідних дверях, візитівках.
QR-коди, наліпки TripAdvisor чи Google reviews у закладах — це також пряме SMO.

Offline SMO: непряме

Наприклад, компанія прикрасила певний простір або зону так гарно, що вам просто кортить в ній сфотографуватися і поділитися фото в соцмережах. Оце і є непряме офлайн-SMO.
Класний приклад — фотозона від бренду Borjomi на фестивалі Atlas Weekend’21. 

Як поєднувати різні види просування?

Крок №1. Визначте головну мету вашої SMM-активності на конкретний період (місяці, квартали, пів року чи роки).

Крок №2. Потім, враховуючи мету, вашу нішу та ринок, оберіть 2-3 найбільш ефективні види просування для вашого продукту.

Зазвичай люди концентруються на одному виді, проте ваше завдання — діяти моментально і заволодіти увагою аудиторії. Ви можете створювати та розвивати не тільки одну сторінку або обліковий запис для проєкту, але й кілька облікових записів.

Запустіть декілька платних рекламних кампаній, аби досягти різних цілей: створити або підвищити впізнаваність бренду, розповісти про свій продукт, продати його тощо.

Крок №3. Придумайте ідею, яка привабить людей, буде корисною та добре працюватиме для будь-якого виду просування: дописів у спільнотах, конкурсів, роботи з блогерами тощо.

Як прийти до ідеї, яка привабить людей до продукту?

Існує два простих і важливих правила:

  1. Знайте свою цільову аудиторію, що її приваблює та цікавить.
  2. Слідкуйте за трендами та тим, що відбувається у світі. Особливо в тих країнах, де ви просуваєте продукт. 

Також рекомендую переглядати галузеві (і не тільки) ресурси, аби бути в курсі тенденцій та актуальних новин. Наприклад, у компанії ми проводимо щотижневі зустрічі, на яких ми обговорюємо новини, хороші приклади використання функцій соціальних мереж, оновлень у соціальних платформах. Це чудовий спосіб отримати нові знання та створити ідеї для контенту, реклами чи нових стратегій.

Ось приклади деяких вебсайтів, на які ми регулярно заглядаємо: 

  • SprutSocial — останні тенденції у соціальних мережах, своєчасний контент і коментарі;
  • BuzFeed News — новини та навіть скандали, про які говорять у США, і які ми можемо використовувати у мемах;
  • HootSuite — актуальна інформація про світ соціальних мереж;
  • Unsplash Blog — актуальні візуальні тренди.

Крок №4. Аналізуйте результати та оновлюйте стратегію. Наприклад, наприкінці кожного періоду ми переглядаємо (часто в бік розширення) нашу мету, змінюємо просування, тестуємо інші види просування.

Пам’ятайте: обмежень немає. Тож пробуйте, аналізуйте та знаходьте ідеальне унікальне поєднання, яке підійде саме для вашого бренду. Бажаю удачі та досягнення цілей! 

Розкажіть друзям про новину

Нове відео