23 Бер 2022, 11:04

Словацькі креативники зламали Tinder, щоб донести до росіян новини про війну в Україні

У той час як кремль посилює контроль над інформацією, до якої росіяни можуть отримати доступ в Інтернеті, група словацьких креативників намагається отримати новини через додаток для знайомств Tinder.

Схема отримала назву «Special Love Operation» і закликає використовувати фотографії та повідомлення, щоб допомогти розповсюджувати справжні новини про війну в Україні і донести правильну інформацію до росіян.

Ідею створили креативний директор Алекс Стрімбеану та його колеги зі словацького маркетингового агентства Jandl.

«Я родом із Румунії. Через Румунію зараз проходить багато українських біженців. Ми дуже близькі до цього і відчуваємо це», – сказав Стрімбеану The Drum.

Ще в лютому повідомлялося, що деякі російські солдати зв’язувалися з місцевими українками через програми для знайомств, такі як Tinder та Bumble. Ця абсурдна новина стала каталізатором для Стрімбеану та його команди.

«Ви йдете туди, щоб вбивати людей, і ви з’являєтеся в Tinder. Це неймовірно. Це сюрреалістична річ», – сказав він.

Разом зі своїми колегами креатор поширив в Tinder повідомлення: «Дорогі росіяни, захід вас не ненавидить. Ми ненавидимо війну. Ми ненавидимо неспровоковане вторгнення в Україну. Російська армія вбиває безневинних людей, а путін бреше і приховує від вас правду. Ваші брати і сестри помирають через шаленство і помилки диктатора. Поширюйте правду. Займайтесь коханням а не війною».

Стрімбеану сказав, що з розмов, які він вів із росіянами у додатку, «здається, що вони розуміють, що війна – це не окей».

На спеціальному веб-сайті він розміщує фотографії та новини, які докладно розповідають про реалії, з якими стикаються українці: від палаючих будівель та імпровізованих лікарень до солдатів, які несуть маленьких дітей, та до людей, які ховаються під землею.

Для користувачів Tinder кроки, які потрібно виконати, прості: потрібно змінити своє місцезнаходження на міста в росії, зробіити селфі з фотографією війни в Україні, відредагувати свій розділ «про мене» з повідомленням, представленим на веб-сайті, та провести пальцем управо по всіх російських користувачаах, які з’являються на екрані.

Стрімбеану сказав, що йому доводиться часто перезапускати свій обліковий запис, оскільки деякі люди повідомляють про нього. Але зараз команда намагається працювати з Tinder над тим, як він може офіційно підтримати цю справу.

Креатор підтримав творчі зусилля інших агентств та брендів: «Ми можемо зробити цю безглузду річ. Свобода дозволяє нам, як і раніше, мати дурість чи творчість. У цьому різниця між світом, який проектує путін та нашим».

Розкажіть друзям про новину

Нове відео