Щоденні атаки «Шахедів» та повернення полонених: настрої українців у соцмережах у вересні 2024
09 Жов 2024, 14:37

Щоденні атаки «Шахедів» та повернення полонених: настрої українців у соцмережах у вересні 2024

Українці продовжують значно частіше поширювати негативні новини в соцмережах у темі війни, ніж це було у перші півтора року повномасштабного вторгнення. 

Це показує індекс настроїв соцмереж, який вимірює ГО CAT-UA. У вересні 2024 року лише один день мав індекс з позитивними значеннями за весь місяць. Таким чином кількість дописів із негативними новинами й емоціями переважала, а в середньому склала мінус 15 пунктів на шкалі від +100 до -100. 

Настрої у вересні погіршилися у порівнянні з серпнем, коли індекс дорівнював мінус 1. Позитиву останньому місяцю літа додавали успіхи Курської операції, святкування Дня прапора та Дня незалежності. 

Нова економічна реальність: які тренди визначатимуть ринок у 2025 – досвід TERWIN, Arcelor Mittal, Kvertus, BRAVE1, Starlight media, ГК «Молочний альянс» та 40 провідних управлінців та державних діячів.

11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтеся, як розширювати партнерства, зміцнювати довіру до бренду та виходити на міжнародні ринки. Реальні стратегії та досвід компаній, які вже зробили цей крок.

Забронювати участь

Найсумнішим днем минулого місяця стало 4 вересня з індексом в мінус 52. В той день росіяни атакували Львів, де загинуло 8 людей, а також Кривий Ріг. Користувачі соцмереж ділилися трагічною історією львівської родини Базилевич, в якій батько втратив трьох доньок та дружину. Також цього ж дня поширювалася інформація про трагічний удар росіян по Полтаві, який стався напередодні 3-го вересня. Тоді загинуло 58 людей та 328 були поранені. 

На вересень припало і просування рашистів до Вугледару. Це відображалось й у дописах українців в соцмережах, коли вже на початку жовтня Сили оборони були змушені заявити про вихід з міста.  

«У вересні росіяни щодня запускали «Шахеди». Це наче «день бабака». Згадки про це ми щодня бачимо в масиві повідомлень, які аналізуємо, — коментує старший аналітик CAT-UA Євген Лузан. — Тому на плаву в соцмережах тримається тема обстрілів, яка додає статистику до негативу. Проте вересень подарував нам і обнадійливі новини. 13-14 вересня настрої покращилися через повернення в Україну частини полонених, серед них й азовців. Але найрадіснішою стала серія ударів по російських «арсеналах війни» — в Торопці, Тихорецьку, Октябрському. 18 вересня було  найоптимістичнішим днем, коли настрій піднявся до позитивних значень у +6 пунктів. Тоді стало відомо про видовищний вибух із землетрусом на складі в Торопці, де розміщувалося 30 тисяч тонн снарядів». 

Неоднозначні, але все ж переважно позитивні новини наприкінці вересня приніс й візит президента Зеленського до США. Хоча рішень щодо «плану перемоги» та ударів далекобійною зброєю озвучено не було, проте пакет допомоги на понад 8 млрд доларів та сам факт комунікацій додали надії. 

Розкажіть друзям про новину