400 000 грн, фейсбучні коментатори, регулярні дрібниці. Ретроспектива тижня з Орисею Хім’як
21 Кві 2023, 13:51
PR

400 000 грн, фейсбучні коментатори, регулярні дрібниці. Ретроспектива тижня з Орисею Хім’як

Як минув робочий тиждень та які плани на вихідні, розповідає Орися Хім’як, PR & Comms менеджер у Respeecher, куратор PR курсу в Projector.

Як минув тиждень?

Виглядає, що минув дуже навіть не кепсько. Хотіла зібрати перед моїм днем народження 300 000 грн на дрони, ПНБ і теплаки для військових, а зібрали 400 000 грн. Бо люди не байдужі і навіть після року війни вміють консолідуватись. То трохи підіймає бойовий дух. Із кепського — покоцала собі трохи машину. Але то життя і теж досвід, хай і менш приємний.

А ще Respeecher номінований на Webby Awards, що є таким собі американським Оскаром інтернет-нагород. Тішить, бо є великий шанс, що отримаємо її. І це класно, коли такі статуетки їдуть в Україну, а не до гіганта на кшталт Adobe, з яким ми тягались. Тому fingers crossed. 

Створіть ефективні PR стратегії разом з експертами Foundation Coffee Roasters, TWID, БФК Gulliver та ще понад 90 провідними брендами!

12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як розробити ефективні PR-стратегії, підвищити впізнаваність бренду та залучити нових клієнтів через сучасний маркетинг і співпрацю з лідерами думок.

Забронювати участь

Відкриття тижня

Реальні зміни настають, коли донати робиш навіть по 50 грн, але щодня.

Головний інсайт: усе вирішують дуже дрібні зусилля і дрібні кроки, але коли робиш їх щодня. Звучить як щось вкрай очевидне, знаю, та ми дійсно женемось міняти цілий світ і робити дуже радикальні зміни з понеділка. А робити щось регулярно і щодня капець як складно. Бо наш мозок сам по собі лінивий. Реальні зміни настають, коли донати робиш навіть по 50 грн, але щодня. Коли формуєш свої мікрозвички: одну хвилину у планці чи 10 хвилин медитування, 20 хвилин прогулянки чи прочитання 8 сторінок книги. Щодня. 

Бо це найважче, але з таких регулярних дрібниць починаються реальні зміни та прогрес. Ті звички тоді приростають до нас. Великі перемоги складаються з дуже багатьох дрібних і часто малопомітних перемог.

Що дістало за тиждень?

Фейсбучні коментатори — унікальний підвид людей. Вони про зраду, хейт і, як правило, про поверхневі висновки. Рідко сиджу там, частіше у Twitter чи Instagram, але якщо потрапляю у Facebook, то у коментарях рідко щось хороше коїться. Круто, якби люди енергію з того хейту конвертували у якісь корисні дії — думаю, ми би вже свої ракети у космос запускали. Словом, щоб стягнути цю війну і життя після неї, маємо вчитись емпатії і терпіння один до одного, бо ненавидіти ми і так маємо кого. 

Музика тижня

Вишу лише на Spotify і дуже вдячна їм за Weekly discovery. Але цей тиждень у машині були: 

  • Jungle – Good Times
  • The Blaze – MADLY 
  • The Rolling Stones – Play with fire

 Ну і класне українське звучання: 

  • Palmo X – Colorless
  • Tember Blanche – Завтра 
  • Sadsvit – Молодість 

Що почитати?

Вівек Мурті «Together». Про силу людських стосунків. 

Це популярна психологія. Книга про самотність і боротьбу з цим «вірусом», про те, як будувати мости між людьми, як будувати комуни. Про те, як ми зможемо відбудовувати і склеювати наше поствоєнне суспільство.

Що подивитися?

«How to become a Tyrant» — класна документалка Netflix про багатьох тиранів, як Каддафі, Сталін, Гітлер і як вони формувались. Як працює пропаганда, психологія мас, маніпуляція страхом, чим небезпечні нарциси і чому багато з нас повелись на кампанію Гітлера, хай і переконані у протилежному.  

Не тягне на історичну документалку, але для нашого сьогодення перегляд може бути дуже корисним, щоб розуміти, що ми не попадемось на політичний гачок. 

І сходіть в кінотеатр Жовтень на «Люксембург Люксембург» — українське кіно тепер вражає і варте, щоб його підтримали не лише словами, але й переглядами. 

Ваш топ-3 застосунків на телефоні

Люблю Twitter ще й за шакалячий експрес — така собі хвиля підтримки всього українського на міжнародній арені.

Twitter, бо там новини з фронту без цензури, меми, збори, перші новини про ситуацію у країні та світі. Взагалі, якщо не розумієте, звідки з’явився побутовий мем, то зайдіть у Twitter, там точно буде відповідь. Люблю його ще й за шакалячий експрес — така собі хвиля підтримки всього українського на міжнародній арені, хай місцями і радикальна, зате набагато ефективніша за більшість міжнародних організацій.

Також там сидять багато іноземних журналістів, за якими стежу по роботі, це допомагає розуміти їх контекст та з чим актуально до них іти. Алгоритм рекомендацій людей у Twitter дуже круто працює — нові медіаконтакти часто шукаю саме там. Тому для мене це не лише соцмережа, але й інструмент для міжнародного PR. Хоч і виглядає, що прихід нового горе-власника може вбити цю соцмережу. 

Pedometr місцями примітивний та дуже потрібний застосунок, який показує кількість пройдених кроків. Бо не люблю ні Apple Watch, ні Garmin, ні решту годинників. Щоб ментально не поїхати, намагаюсь трохи провітрювати голову чи займатись спортом. Якщо додаток показує, що щоденні 7 км не пройдені — це часто мене спонукає на прогулянку чи пробіжку наодинці. А там часто приходять або гідні ідейки, або просто це допомагає голову почистити. Я тривожна людина, тому в умовах війни така проста річ, як приведення своїх думок до ладу — цінно. І цей примітивний додаток часто мені з цим допомагає. 

Spotify не лише через музику, але й тому, що нарешті там є опція слухати подкасти в Україні. 

Плани на вихідні. Поради, куди піти

Якщо ви не можете вирватись з міста в гори чи на природу, досліджуйте рідні вулички. У Києві поїдьте гляньте на автостанцію 7 чи на не менш монументальну споруду — Київський крематорій. У Львові варто пройтись містом із lvivcitywalks, бо відкриєте місто наново для себе, і не важливо, ви місцевий чи турист.

Розкажіть друзям про новину