Автентичні українські хустки, no bullshit culture. Ретроспектива тижня з Олею Боровиковою
10 Гру 2022, 12:38
PR

Автентичні українські хустки, no bullshit culture. Ретроспектива тижня з Олею Боровиковою

Як минув робочий тиждень та які плани на вихідні, розповідає Оля Боровикова, PR & Communications Edtech компанії Mate academy.

Як минув тиждень?

Ніби нескладне питання, але дати відповідь непросто. З робочого — вийшло кілька важливих нам публікацій, у тому числі міжнародних, як-от інтерв’ю із засновницею Mate academy Анною Апостол для профільного видання EU-startups. Пишаюсь, що наша ІТ-індустрія має таких натхненних жінок-фаундерок, як Анна. Поступово визначались з проєктами на 2023 рік, які матимуть і соціальний імпакт. Всупереч прагненням росії, плануємо, реалізовуємо, продовжуємо рости та підтримувати ЗСУ. У понеділок на День Волонтера компанія зробила щомісячний донат в БФ «KOLO», а з початку повномасштабної війни ця сума становить близько 7 млн грн.

Із особистого. Розчулена, що бабуся передала мені сімейні автентичні українські хустки, скатертини та рушники. Із ними пов’язана історія моєї родини. Відчуваю відповідальність, що берегти їх тепер моя черга.

Відкриття тижня

По відчуттям українці стали більше читати. Це доволі суб’єктивна оцінка з вибіркою з мене, моїх друзів, знайомих і колег. Проте. Здавалося б, із вимкненим світлом особливо читанням не насолодитись. А на ділі все навпаки. І це не тільки завдяки електронним книжкам. Читати під світлом свічки або ліхтарика дуже навіть можна. Для очей, правда, це не краще рішення, але зрештою. Ось це наше вміння адаптуватись до всього подолало черговий непростий виклик. Я і сама додому окрему поличку для книг купила. 

Що дістало за тиждень?

Що є ще люди, які й досі толерують російську мову в комунікації. Днями отримала повідомлення від рекрутера з пропозицією розглянути вакансію. Все це російською. У такі моменти видихаю, ввічливо відмовляю та наполегливо рекомендую писати українською. 

Музика тижня

Неочікувано для себе тиждень почала з Linkin Park. Далі на повторі були «Відпусти» Kadnay, «Heart of Steel» від TVORCHI та декілька пісень Renee Rapp (дуже схоже на Avril Lavigne стилем). Ну а Sam Smith моя любов по дефолту. Завжди в плейлисті.  

Що почитати?

«За лаштунками імперії» Віри Агеєвої. Фантастична праця з аналізом, який внесок українська культура зробила для спротиву російській імперії.

«No rules rules» Ріда Хастингса про корпоративну культуру Netflix. Далеко не нова, але шикарна книга, яка стане в нагоді спеціалісту будь-якого грейду: від менеджера до топа. У нас у Mate ця книга як основа основ для власної no bullshit culture. І, відверто, те, як наша команда працює в цій екосистемі, вражає і мотивує. 

Романи Марка Леві «Перший день» і «Перша ніч» просто легкі та прекрасні. Те, що читається на одному диханні. 

Що подивитися?

Алгоритм рекомендацій Netflix або MEGOGO точно підкине вдосталь зарубіжних прем’єр. Ми всі їх і так подивимось. Але я б просила розбавити їхній перегляд й українськими стрічками. «Я працюю на цвинтарі», «Стоп-Земля», «Погані дороги»… список сучасного українського зараз має достойну пропозицію реально класних фільмів. 

Ваш топ-3 застосунків на телефоні

Slack, Telegram, Spotify.

Плани на вихідні. Поради, куди піти.

Радію факту, що моя субота спланована: спочатку обід з найближчими подругами. Ввечері — джаз при свічках у Будинку Кіно від SvitloConcert. Але про неділю ще потрібно потурбуватись.

Говорячи про рекомендації, то в Києві відвідайте міське кафе «Хармс». Там супер смачно, затишно, а з колонок лунає українська музика минулого століття. Дух інтелігенції так і відчувається.  

Далі виставка «Світ Сковороди» в Українському Домі. Григорій Савич — важлива постать у контексті впливу на становлення української національної ідеї. Тим більше, одними із перших відвідувачів були Президент разом із Першою леді, що вже говорить більше за будь-які рекомендації. Вхід вільний.

Також Молодий театр ставить сильні постановки. Подивіться, що в репертуарі на 10 та 11 грудня. Я ж обожнюю «Пастку» і «Загадкові варіації». Здається, до кінця грудня вони є в афіші. 

А якщо не тільки в межах столиці, то ті музеї, галереї або театри, що «працюють у вашому місті». Бо насправді за кордоном ми дуже добре плануємо дозвілля по музеям або виставкам міст, в які приїжджаємо. Було б класно нарешті бути супер уважними саме до свого. 

Розкажіть друзям про новину