Як минув робочий тиждень та які плани на вихідні, розповідає Максим Ілюхін, стратегічний директор і партнер у студії Twid, head of product у стартапі Obimy, у минулому — co-CEO Fedoriv Agency.
Як минув тиждень?
Тиждень минув у змішаних емоціях, адже впереміш у мене йдуть якісь локальні чи глобальні перемоги в робочих питаннях, а поряд — горе і смуток, які кацапи принесли на нашу землю. Минулий тиждень у цьому плані виключенням для мене не став: впереміш хороші і погані новини з більшим ухилом, на жаль, у погані.
Маємо пам’ятати, що війна не абстрактна і не десь, а тут.
Проводжали мого одноклубника з бразильского джиу-джитсу Олексія Мазура в останню путь. Жахлива втрата для сім’ї, друзів, країни. Поклав життя, щоб інші жили. Маємо це цінувати і пам’ятити, маємо діяти й думати так, щоб повернути свій борг сім’ям і близьким загиблих у вигляді, в якому можемо. Маємо пам’ятати, що війна не абстрактна і не десь, а тут, і ми маємо брати активну участь у тому, щоб рухати вперед перемогу всіма доступними методами.
Відкриття тижня
Одним із відкриттів тижня стало заглиблення у категорію бізнесів під назвою blockhain investigators. Зараз у Twid ми часто стикаємось із нетиповими чи новими технологічними категоріями за рахунок специфіки наших клієнтів. Блокчейн інвестігейтори — якраз одна з таких нетипових категорій, яка активно розвивається у світі.
Наприклад, на ринку США великий попит на ці послуги у процесах розлучення, бо партнери намагаються приховати свій дохід за рахунок виведення грошей у крипту, але тут якраз у діло і вступають блокчейн-детективи, які допомагають відслідкувати такі операції і допомогти суду прийняти правильне і прозоре рішення щодо поділу фінансів подружжя. Такий от дивний новий світ, який цікаво вивчати і важливо розуміти.
Що дістало за тиждень?
Думаю, як і більшість людей в Україні, скажу, що дістало найбільше сусідство з країною-терористом, а все інше на фоні цього виглядає незначним і неважливим. Усе інше вже ніби не може повноцінно дістати 🙂
Музика тижня
Я слухаю дуже багато музики і зараз, окрім іноземних артистів, стараюся слідкувати за українськими виконавцями, адже з’являється дуже багато цікавих проєктів і релізів. Виділю декілька пісень і артистів, яких найбільше слухав минулого тижня, вони дуже різні, але всі були на повторі останнім часом:
Що почитати?
Пораджу коротку і довгу форму.
Якщо довга, то дуже раджу замовити і прочитати «Нова генерація» Мирослави Мудрак. Це фактично величезне дослідження українського мистецького модернізму початку 20-го сторіччя, який повністю вб’є у вас комплекс мистецької меншовартості і покаже, які талановиті і творчі люди будували наше самобутнє і унікальне модернове мистецтво. Сама книга, із точки зору дизайну, теж дуже потужна.
Останнім часом багато вивчаю саме підходи і методи з геймдизайну.
Якщо коротка форма, то частіше за все для мене це професійні тексти. Минулого тижня натрапив на гарну статтю по проєктуванню впливу на емоції гравця у відеоіграх. Останнім часом багато вивчаю саме підходи і методи з геймдизайну, бо один із основних проєктів, над яким я зараз працюю, це додаток Obimy для емоційної комунікації серед підлітків, і там ми якраз дуже багато використовуємо підходів саме з ігор. Тож і вам раджу почитати.
Що подивитися?
Якщо не дивились «Памфір» і «Люксембург, Люксембург» — подивіться їх. Якщо дивились уже — подивіться «Пригода» Мікеланджело Антоніоні.
Якщо і його дивилися або просто хочете подивитись щось професійне про продукти і продуктову стратегію — подивіться якийсь із випусків «Бульбашка шоу» на ютубі, де хлопці українською цікаво про усе це розказують. Я їх особисто не знаю, це не реклама, чесно кажу!
Ваш топ-3 застосунків на телефоні
Думаю, тут не дуже цікаво буде слухати про інстаграм чи спотіфай, тому назву топ-три більш нетипових додатків.
- У силу, знов таки, професійної діяльності мій топ-один — це додаток Obimy для шейрінгу емоцій із друзями і близькими. Спробуйте його з партнером чи друзями і напишіть мені потім, буде круто почути фідбек.
- Другий додаток — Drill. Додаток для власників зброї, який дозволяє проводити «сухі» тренування на їх відеоконтенті. Є уроки для пістолету й карабінів на базі АК і AR. Думаю, що ці навички зараз як ніколи актуальні для усього населення, а розробники додатку — українці.
- Третій додаток — Quizlet. Цей додаток відкрила моя вчитель з англійської, він класно сконструйований для запам’ятовування слів, щоб дійсно вчити і запам’ятовувати. Зараз, враховуючи постійний потік новин, знаю, що в дуже багатьох проблеми з фокусуванням і пам’яттю. Можливо, вам, як і мені, стане в нагоді.
Плани на вихідні. Поради, куди піти
На вихідних планую попрацювати з робочих питань і піти в майстерню, а ще — погуляти в лісі з тваринами і сім’єю.
У вільний час одним із моїх хобі, крім боротьби і музики, є робота з деревом, тому в мене є невелика столярна майстерня, де я роблю різні речі для дому для себе або друзів. Дуже допомагає переключитися, на рівні з боротьбою, але зараз я проходжу реабілітацію після операції і боротись ще мінімум місяць я не можу.
Тому на вихідних проведіть час із близькими та приділіть час хобі, щоб тримати голову в тонусі. Також прямо зараз проходить виставка в Українському домі під назвою «Ти як?» у рамках національного проєкту з ментального здоров’я. Виставка присвячена ретроспективі 2022 року і формуванні відбитку цих подій у національній пам’яті. Сам ще не був, на тижні якраз збираюся сходити, що і вам раджу.
Трошки, мабуть, нудна і сумна вийшла ретроспектива, але впевнений, що після перемоги напишу вже значно веселішу!