10 Бер 2023, 11:00

«Стоїцизм на кожен день», особистий простір, 4 віртуальні зали. Ретроспектива тижня з Катериною Аврамчук

Як минув робочий тиждень та які плани на вихідні, розповідає Катерина Аврамчук, Chief Executive Officer Абук.

Як минув тиждень?

На жаль, тиждень минув, а русня досі існує. 

Відкриття тижня

Нарешті ми почали обговорювати інтервʼю не якихось російських журналістів, а українських. Радію, що ми все менше тягнемо в інфополе російський медійний контент.

Що дістало за тиждень?

Я намагаюсь не використовувати таке поняття, як «дістало». Я прихильниця філософії стоїцизму: я не можу керувати світом, але можу впливати на те, як на нього реагую. Простіше кажучи, я не злюсь через ті речі, на які я не можу вплинути, і намагаюсь змінювати те, що можу. Наприклад, я б могла сказати, що мене вкотре дістали росіяни, які лізуть на територію моєї країни, але натомість я закрила збір на тепловізор, уже передала його хлопцями з 24 ОМБР і готуюсь до ще одного великого збору на авто для цієї ж бригади. Це те, на що я справді можу впливати. 

Музика тижня

Swarm Intelligence на повторі. 

Що почитати?

Мені завжди дуже складно відповідати на це питання, бо тут я можу говорити дуже довго. Але спробую коротко 🙂 

 1. «Стоїцизм на кожен день. 366 роздумів про мудрість, стійкість і мистецтво жити» Раян Голідей , Стівен Генсільман. Коли ж її ще читати, як не зараз? 
 2. «Кафе “Європа”. Життя після комунізму» Славенка Дракуліч
 3. «Психологічна травма та шлях до видужання» Джудіт Герман
 4. «Дофамінове покоління. Де межа між болем і задоволенням» Анна Лембке
 5. «Сміх у кінці тунелю. Нотатки українського анестезіолога» Іван Черненко

Що подивитися?

 1. Розмова Маріам Найєм і Емми Антонюк про самоідентифікацію, «титульну націю» й радянську армію в Афганістані. Маріам ділиться своїми думками стосовно надзвичайно складного питання — національної самоідентифікації. Що визначає нас як українців? Як культурне розмаїття впливає на формування самосвідомості? Я після цього інтервʼю задумалась про те, як важливо на державному рівні правильно інтегрувати культуру киримли в український контекст так, щоб одночасно зберегти її і дати розвиватись. 
 2. Фільм українського режисера Олексія Тараненка «Я працюю на цвинтарі». Якісна українська стрічка, екранізація збірки оповідань Павла «Паштета» Білянського. Це гумор, який смішить, але і робить боляче. Дуже імпонує, що головного героя складно назвати однозначно позитивним чи негативним. Він, як і всі ми в житті: інколи вчиняємо правильно, інколи — не дуже.  
 3. Віртуальна 3D виставка в музеї Гончара. Це перша віртуальна виставка. Поки є чотири віртуальні зали, але на них однозначно варто витратити час.  

Ваш топ-3 застосунків на телефоні

 1. Абук. Безперечно, це застосунок, який я використовую найбільше: і для роботи, і для особистих цілей. У дорозі на роботу, на прогулянці чи коли займаюсь побутовими справами — завжди слухаю або подкасти, або аудіокнижки. 
 2. Telegram. Найбільше комунікацій — і особистих, і робочих — припадає саме на цей мессенджер. Хоча останні декілька років задумуюсь над тим, що використання мессенджерів для робочих комунікацій дуже сильно стирає межу між особистим часом і робочим. Бо мессенджери по замовчуванню передбачають більш швидку відповідь, ніж, наприклад, пошта. Тому не раз бувало, коли хтось по роботі пише після 20:00, а потім за годину кидає повідомлення «Я ж бачу, ви онлайн, чому не відповідаєте?». Не люблю такого, це неповага до особистого простору іншої людини. 
 3. YouTube Music. Люблю слухати техно музику, коли займаюсь задачами, які вимагають концентрації: аналітика, бюджетування чи планування процесів. Це допомагає мені входити у стан «потоку», досягати максимального рівня концентрації. 

Плани на вихідні. Поради, куди піти.

У неділю я йду на концерт КУРГАН і AGREGAT в Малій опері 🙂 А ще планую подивитись на Taxflix фільм Нарімана Алієва «Додому» і дочитати 900-сторінкову книжку Макса Кідрука «Колонія» (як-не-як, квитки на презентацію книги 25 березня вже куплені, так що треба підготуватись).

Розкажіть друзям про новину

Нове відео

Ще новини за темою