03 Січ 2023, 16:37

Primark переживає відродження, а H&M — падіння популярності: мода в умовах кризи

Британці, як і решта світу, страждають від кризи вартості життя, оскільки інфляція, війна в Україні та зростання цін на енергоносії продовжують обтяжувати націю.

Всі бачили найбільший вплив кризи на вартість предметів першої необхідності, таких як продукти харчування та паливо. Ще одним сектором, у якому відбулися швидкі зміни, стала індустрія моди: продаж брендів одягу знизився на 2% у річному обчисленні, а з липня по серпень — на 11% у місячному вирахуванні.

Оскільки чверть британців заявили, що мають намір скоротити свої витрати на новий одяг та аксесуари, найближче майбутнє не виглядає сприятливим для модних рітейлерів.

Анде Гілмартін з агентства з маркетингових досліджень та аналізу Opinium дослідив злети та падіння швидкої моди в умовах кризи вартості життя і те, що робить кожен бренд, щоб прийти до тями.

Не така вже і швидка мода?

Гіганти швидкої моди, такі як H&M, Asos та New Look, зіткнулися з падінням позицій в рейтингу Opinium, при цьому більшість із них випала з топ-100. Люксовий бренд Gucci опустився на дев’ять позицій, ледь не увійшовши до топ-100.

Однак, можливо, не дивно, що бюджетні модні бренди переживають відродження. Недорогий рітейлер модного одягу Primark за останній рік піднявся на десять позицій. Бренд був зайнятий: він запустив новий інтернет-магазин (раніше працював лише у звичайних магазинах); він співпрацював із великою мережею пекарень Greggs над вірусною модною колекцією, та у першій половині фінансового року продажі зросли на 59%.

Так само бренд одягу Asda George піднявся в рейтингу на 10 позицій. Минулого року недорогий бренд інвестував у покращення своєї гри за рахунок зміни керівництва та співпраці з Netflix у галузі моди та способу життя з використанням інклюзивної реклами – жінок з розтяжками, які демонструють його асортимент нижньої білизни.

Рітейлер модного одягу та товарів для дому Matalan за останній рік піднявся на 14 позицій. Бренд зазнає діджитал трансформації, модернізував свій інтернет-магазин та перезапустив програму заохочення клієнтів під новою назвою «Matalan Me». Бренд навіть зайшов так далеко, що безпосередньо допоміг своїм клієнтам полегшити фінансовий тягар кризи, запустивши конкурс, який покриє рахунки за електроенергію одного переможця протягом року.

Бали за сталість

Один бренд різко піднявся в рейтингу, незважаючи на те, що він не найкомфортніший для гаманця. Історичний джинсовий бренд Levi’s продемонстрував найвище зростання рейтингу серед усіх модних брендів, піднявшись на 21 позицію. Стратегія бренду цього року полягала не в тому, щоби обіцяти низькі ціни, а в тому, щоб зосередитися на довговічності та екологічності своєї продукції.

Цього року бренд відсвяткував 150-річчя оригінальних джинсів Original 501s. Він випустив нову інтерпретацію моделі в рамках зіркової кампанії за участю Наомі Осаки, Хейлі Бібер, Джейдена Сміта, Kid Cudi та інших.

Бренд також став партнером програми Архітектурного дизайну та моди Британської Ради, метою якої є використання інноваційного дизайну для вирішення глобальних проблем. І нещодавно він запустив кампанію, яка прагне прямо передати це нам із гаслом «When they’re made to last, we can all waste less. Buy Better. Wear Longer».

Низька ціна проти довговічності

Криза вартості життя швидко змінює те, що входить до споживчого кошика людей. Оскільки їжа та паливо є головними пріоритетами, одяг відходить на другий план.

Щоб вижити, або в кращому випадку, уникнути різкого падіння продажів, брендам необхідно змінити стратегію. Бути як Levi’s і переконувати покупців у їхній довговічності або полегшувати фінансовий тягар, як це зробили Primark, George та Matalan. У будь-якому випадку, зміни не просто наближаються — вони вже тут.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео