02 Чер 2023, 11:28

Портрети темношкірих транссексуалів 16 століття привернули увагу до проблем сучасності

Креативне агентство McCann London та британська організація Black Pride, яка підтримує ЛГБТК+ людей з Африки, Азії, Близького Сходу, Латинської Америки та Карибського басейну, запустили кампанію «16th-Century Life Expectancy», яка підвищує обізнаність про небезпеку дезінформації, що поширюється про чорношкіру транс-спільноту, і закликає до поліпшення доступу до охорони здоров’я для транссексуалів.

Одна з найбільш шкідливих дезінформацій стверджує, що середня тривалість життя темношкірих транс-жінок становить лише 35 років. Ця похмура статистика тривалості життя вперше з’явилася, коли Міжамериканська комісія з прав людини опублікувала звіт, згідно з яким середній вік жертв убивств транссексуалів у Південній Америці становив від 30 до 35 років. Хоча це була реальна і шокуюча статистика для цієї конкретної групи, вона була екстрапольована, привласнена і поширена в соціальних мережах, підживлюючи хвилеподібний ефект страху для вразливої частини суспільства.

Транссексуали в два з половиною рази частіше стають жертвами насильства, ніж цисгендери, і з посиленням шкідливої антитранс-риторики на кшталт «транссексуали — це проблеми», «транссексуали проникають у жіночий простір» зростають і загрози для транссексуалів та тих, хто їх підтримує.

Нагадуємо, що MMR розпочав прийом заявок для участі в Конкурсі PR-кейсів.

Ознайомитися з номінаціями, правилами подачі кейсів та заповнити анкету для участі можна тут. Найяскравіші кейси будуть представлені згодом на сторінках mmr.ua та лендингу конкурсу. Найкращі кейси оргкомітет MMR нагородить під час PR марафону 8 листопада.

Подати заявку

Таким чином, агенція McCann та UK Black Pride привертають увагу до цієї проблеми за допомогою п’яти видатних представників чорної транс-спільноти, перетворивши їхні зображення на портрети 16-го століття — епохи, коли середня тривалість життя справді становила 35 років.

На виставці представлені п’ять осіб: Талула Єва (перша трансгендерна жінка на британському шоу «Топ-модель по-американськи»), Амані Космо, Ебун Содіпо, Мзз Кімберлі та Ріко Джейкоб Чейс. Їхні портрети були представлені на виставці, організованій всесвітньо відомим аукціонним домом Christie’s в рамках виставки «Christie’s Lates London: Pride». Портрети будуть і надалі демонструватися в онлайн-галереї за посиланням, де правозахисники та ті, хто підтримують їх, можуть приєднатися до боротьби з дезінформацією.

Леді Філл, співзасновниця та виконавча директорка UK Black Pride, сказала: «Ми раді запустити цей проект, щоб продемонструвати, наскільки дезінформація може бути шкідливою для життя темношкірих квір-людей, особливо для молодого покоління. Уявіть, що ви вирушаєте в подорож, щоб стати собою, і бачите неправдиву інформацію про тривалість життя тих, хто пройшов подібні подорожі. А якщо до цього додати проблеми з охороною здоров’я, безпекою, житлом, роботою та багато інших несправедливостей, то цей шлях стає ще більш тривожним. Ми також поставили собі за мету кинути виклик системам, які створюють ці проблеми, і заохотити інших робити те ж саме. Ми завжди повинні дивитися на кожен елемент квір-досвіду через призму інтерсекціональності, і ми пишаємося тим, що працюємо разом з такими захисниками і захисницями нашої чорношкірої транс-спільноти».

Оскільки Великобританія третій рік поспіль продовжує опускатися в рейтингу ILGA «Rainbow Europe», а права транссексуалів обмежуються, насильство і відсутність адекватного доступу до охорони здоров’я залишаються, проект прагне відповісти на питання, як Великобританія може захистити спільноту, посилаючись на такі країни, як Мальта, яка впровадила моделі охорони здоров’я, засновані на самовизначенні на основі інформованої згоди. У листі на сайті 16th Century Black Pride просить розпочати дискусії з членами парламенту по всій Великобританії, щоб права і безпека транссексуалів стали пріоритетом, а також терміново переглянути час очікування на медичну допомогу для них, який може становити до п’яти років.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео