29 Вер 2022, 14:49

Новий документальний проєкт покаже кожному, що таке автентична українська культура

Медіа СЛУХ та студія CRAFT STORY презентували документальний проєкт ЗА́ПАЛ. Проєкт, що має на меті показати кожному, що таке автентична українська культура.

Три українські митці – Ната Жижченко (Onuka), Євген Клопотенко та Леся Патока вирушають у експедицію Україною, щоб дізнатись більше про українську музику, кухню і стиль. Віднайти власне коріння і дати йому друге життя.

Ми хочемо, щоб кожен відчув, що таке українське культурне ДНК. Тому ми створили цей проєкт. Не просто, щоб відволікти від поганих новин, а щоб надихнути кожного нашою культурою, подарувати людям той ЗА́ПАЛ, який відчули ми під час наших експедицій.
Максим Сердюк
головний редактор СЛУХ, виконавчий продюсер проєкту

Протягом першої серії герої вирушають на Північ України, щоб принести на наші кухні невідомі раніше українські рецепти, почути ніде незаписані пісні та наповнити шафи стильним українським одягом та аксесуарами.

Ната Жижченко (ONUKA) відвідає Чорнобильську зону, щоб записати пісні самоселів, Євген Клопотенко дасть друге життя традиційній чернігівській гартаначці, а Леся Патока навчиться плести справжній солом’яний бриль і покаже яким сучасним він може бути сьогодні.

Хотілося б, щоб після цього проєкту більше ніхто не казав, що українська культура – це сало і шаровари. Хочеться, щоб не вистачало пальців рук перечисляти наші скарби: капама і гартаначка, воскові вінки і брилі, жалійки і свирілі… Хочеться, щоб кожен відчував – нам є за що сьогодні боротися.
Тетяна Поставна
шоуранерка проекту

Розкажіть друзям про новину

Нове відео