27 Січ 2023, 15:28

Найстаріше відео на YouTube виявилося фейком

Шанувальники історії YouTube, ймовірно, знають про відео «Me at the zoo», найстаріше відео на YouTube, яке було опубліковано 23 квітня 2005 року. Нещодавно користувачі почали ділитися іншим відео, де стверджується, що воно було опубліковано більше двох тижнів тому, але всі докази вказують на те, що це відео є фейком.

Відео під назвою «Welcome to YouTube!!!» вказано, що його прем’єра відбулася 6 квітня 2005 року. Ця рання дата публікації швидко привернула увагу багатьох у соціальних мережах, оскільки це зробило б відео найстарішим на платформі, якби це було правдою. Це відео досить просте, на ньому просто логотип YouTube, «By: Chad, Steve, and Jawed» та «Welcome to YouTube!!!!» на блакитному тлі грає пісня «Jump» гурту Van Halen.

Сам канал старий, вказаний як створений у вересні 2005 року, але це сталося за кілька місяців після заявленої дати завантаження. Сторінка «Про канал» намагається відхилити це, стверджуючи, що «Дата приєднання була скинута під час оновлення бази даних».

Є ще кілька ознак того, що дата завантаження відео є фейком, у тому числі роздільна здатність відео – до 480p. YouTube не представляв відео 480p на платформі до 2008 року, майже через три роки після того, як відео, як стверджується, було створено у 2005 році. Можливість стрмінгу була офіційно додана на платформу лише у 2011 році, і лише у 2018 році YouTube представив можливість прем’єри попередньо записаних відео.

Крім того, HTML-код показує ще деякі метадані з відео, у тому числі справжню дату завантаження, яка була 25 січня 2023 року.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео