06 Гру 2022, 13:20

Карта повітряних тривог, “Холостяк” та Арестович: що шукали українці в Google у 2022

Традиційно наприкінці року представляють підсумковий рейтинг пошукових запитів українських користувачів Google. Було проаналізовано, що найчастіше шукали українці в Google та до яких тем найбільше зростав інтерес протягом року, щоб дізнатися, якими були тенденції пошуку в Google Україна у 2022 році.

Пошуковим запитом року, який показав найбільше зростання за 2022 рік у Google Україна, став “Карта повітряних тривог”. Другий за популярністю – “Новини України”, а на третьому місці – “єДопомога”. Крім того, до першої десятки увійшли такі запити, як “Карта Украины”, “Байрактар” та новий сезон ТВ-шоу “Холостяк”.

Найбільший приріст інтересу українців серед пошукових запитів в категорії “Персона” за рік отримав Олексій Арестович. Користувачі також цікавились міською легендою Привидом Києва, Головнокомандувачем Збройних сил України Валерієм Залужним, колишнім прем’єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном та головою Миколаївської ОДА Віталієм Кімом. 

Щодо людей, які пішли назавжди у 2022 році, найбільше запитів було про Володимира Жириновського, Руслану Писанку, Юрія Шатунова та Королеву Єлизавету ІІ.

Незважаючи ні на що, цього року українці дивилися фільми та серіали. Так, у категорії “Фільми” у 2022 році українців найбільше зацікавив черговий фільм із всесвіту Marvel “Людина-павук: Додому шляху нема”. Також у першій десятці комедія в стилі політичної сатири “Не дивіться вгору”, детектив “Смерть на Нілі” та романтичний фільм “Пурпурові серця”.

Серед телевізійних серіалів лідером став “Дім Дракона” – приквел до серіалу “Гра престолів”. Крім того, українці цього року цікавились підлітковою драмою “Ейфорія”, турецьким серіалом “Почуй мене”, новими сезонами серіалів “Мажор”, “Гострі картузи” та “Дивні дива”, а також лідером минулого року – “Гра в кальмара”.

У категорії “Українська географія в Пошуку” цього року найбільше зростання показали Гостомель, Буча та Маріуполь, також українці шукали Чорнобаївку, Херсон та острів Зміїний.

“Покупкою року” в Україні став генератор, крім того українці цікавилися, де купити сіль, бронежилет, марку “русский корабль”, а також свічки, повербанк і Starlink.

У 2022 році українські користувачі шукали відповідь на питання, що таке swift, ленд ліз і надзвичайний стан. Крім того, українці намагалися з’ясувати, що таке паляниця, байрактар та блекаут.

Повністю список запитів 2022 року, популярність яких найбільше зросла в Україні за рік, має такий вигляд (в категорії “Найпопулярніші запити” запити наведені мовою оригіналу):

Найпопулярніші запити:Персона:
Карта повітряних тривог
Новини України
єДопомога
Карта Украины
Жириновский
Арестович
Путин
Холостяк 2022
Байрактар
Гостомель
Олексій Арестович
Володимир Путін
Віктор Медведчук
Привид Києва
Валерій Залужний
Оксана Марченко
Юрій Подоляка
Борис Джонсон
Віталій Кім
Ненсі Пелосі
Пішли назавжди:Українська географія в Пошуку:
Володимир Жириновський
Руслана Писанка
Юрій Шатунов
Королева Єлизавета ІІ
Леонід Кравчук
Михайло Горбачов
Борис Мойсеєв
Кирило Стремоусов
Леонід Куравльов
Денис Кірєєв
Гостомель
Буча
Маріуполь
Чорнобаївка
Кременчук
Балаклія
Херсон
Острів Зміїний
Миколаїв
Славутич
Покупка:
Питання: “Що таке?”:
Генератор 
Сіль 
Бронежилет
Марка “русский корабль”
Свічки 
Повербанк
Інвертор 12в-220в
Книги єДопомога
Калій йодид
Starlink
Swift
Ленд ліз
Надзвичайний стан
НАТО
Воєнний стан
Паляниця
Байрактар
Дефолт
Загальна мобілізація
Блекаут
Фільм:Серіал:
Людина-павук: Додому шляху нема
Не дивіться вгору
Смерть на Нілі
Пурпурові серця
Тор: Любов і грім
Співай 2
Скажене весілля 3
Три богатирі і кінь на троні
Дім Ґуччі
Швидше кулі/Швидкісний поїзд
Дім Дракона
Ейфорія
Почуй мене
Мажор 4 сезон
Гострі картузи 6 сезон
Вигадана Анна
І просто так …
Гра в кальмара
Пісочна людина
Дивні дива 4 сезон

Таким був 2022 рік очима українських користувачів пошукової системи Google.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео