Гроші, свобода, вільний графік: чому фриланс стає все більш популярним в Україні
08 Чер 2023, 13:25

Гроші, свобода, вільний графік: чому фриланс стає все більш популярним в Україні

Український сервіс Freelancehunt провів дослідження серед спеціалістів, щоб дізнатися, як фриланс вплинув на їхнє життя та розвиток під час війни, а також завдяки чому він стає все більш популярним. Результатами ділимося з вами. 

Як фриланс вплинув на життя та розвиток виконавців

Насамперед варто зазначити достатньо високий відсоток фрилансерів, які готові рекомендувати своїм друзям та знайомим переходити на фриланс. 

Серед опитаних 71,03% виконавців указали, що порадять своїм близьким і знайомим працювати на фрилансі, а 6,16% уже всіх перевели на такий вид зайнятості. Лише 22,80% респондентів відповіли, що не хочуть радити переходити на фриланс.

Нова економічна реальність: які тренди визначатимуть ринок у 2025 – досвід TERWIN, Arcelor Mittal, Kvertus, BRAVE1, Starlight media, ГК «Молочний альянс» та 40 провідних управлінців та державних діячів.

11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтеся, як розширювати партнерства, зміцнювати довіру до бренду та виходити на міжнародні ринки. Реальні стратегії та досвід компаній, які вже зробили цей крок.

Забронювати участь

Для багатьох фриланс став без перебільшень рятувальним кругом під час війни. Він дає змогу не тільки заробляти гроші, а ще й навчатись, розвиватись, подорожувати та відчувати себе емоційно комфортно, як порівняти з роботою в офісі.

Варто також зазначити високий попит на фриланс серед виконавців, які раніше не реєструвались на сервісі та прийшли працювати тільки під час війни. Серед тих, хто брав участь у дослідженні, таких 40,67% також згадали про можливість віддалено працювати й ті, у кого був зареєстрований профіль, але на момент початку війни вони активно не працювали на фрилансі — 16,13%.

63,77% зазначили, що з переходом на фриланс почали набагато ефективніше розпоряджатися своїм часом. Для багатьох виконавців вільний графік та загалом свобода є сильною мотивацією, щоб залишатися фрилансером. 

«Самостійно контролюю всі 24 години свого часу, не залежу від роботодавця, офісного рабства з 9 до 18, а сам обираю, з ким співпрацювати та коли», — вказують користувачі Freelancehunt. 

Чому люди переходять на фриланс

Гроші, свобода, вільний час — топ-3 причини, через які люди бажають спробувати фриланс. Далі детальніше:

  • Бажання збільшити свій заробіток — 27,38% опитаних. 
  • Можливість мати більш гнучкий розклад та більше контролю над своїм часом — 23,97%. 
  • Більше свободи вибирати, з ким працювати та які проєкти виконувати, — 21,34%. 
  • Працювати з клієнтами з усього світу — 14,15%. 
  • Отримати більше часу на сімейні справи, хобі та інші важливі речі — 13,16%. 
Як спеціалісти бачать майбутнє фрилансу

На думку фрилансерів, ринок в Україні зростатиме внаслідок розвитку цифрових технологій та появи нових спеціалізацій. Але водночас рівень конкуренції також буде зростати.

«Фриланс для спеціалістів — це можливість самому визначати, що робити, коли та за яку вартість. Саме ці 3 фактори підвищують попит на віддалену роботу серед виконавців, а війна стала каталізатором, який пришвидшує розвиток ринку фрилансу в Україні. У найближчі кілька років ми очікуємо на зростання ринку в кілька разів унаслідок збільшення попиту серед малого і середнього бізнесу в Україні та світі на талановитих українських виконавців», — коментує керівник Freelancehunt Валентин Зюзін.

Розкажіть друзям про новину