Головний виклик України: як побудувати безбар’єрну країну з інклюзивним середовищем та ринком праці
12 Чер 2024, 17:03

Головний виклик України: як побудувати безбар’єрну країну з інклюзивним середовищем та ринком праці

Сходи, бордюри, високі пороги є перешкодами і заважають людям з інвалідністю вільно пересуватись у відкритому просторі й будівлях. Більшість українських міст та сіл залишаються архітектурно недоступними. Крім того, ці бар’єри створюють труднощі для літніх людей та інших представників маломобільних груп населення. Загалом ці та інші бар’єри (не обов’язково фізичні) шкодять не лише окремим категоріям людей, а й економіці та суспільству.

Як побудувати безбар’єрну країну, читайте у спецпроєкті «Моя безбарʼєрність», який delo.ua реалізує у партнерстві з Ощадбанком та спільнотою компаній «Бізнес без бар’єрів», об’єднаною навколо ініціативи першої леді Олени Зеленської.

«Імплементація безбар’єрних рішень — завдання для усіх стейкохолдерів: держави, бізнесу, громадського сектору. Свою місію у цій сфері Ощад вбачає не лише в тому, щоб покращувати інклюзивність фінансового інституту. Ми є ініціатором публічної дискусії про те, як бізнес може сприяти покращенню у цій галузі. Поступове запровадження безбар’єрності — вимога часу. Ми маємо спільно пройти цей шлях, адже цього потребують норми ЄС, куди ми прагнемо потрапити. Це потрібно людям з інвалідністю, які втомились чекати, доки наші міста та селі стануть дружніми до них. Це наш борг перед ветеранами / ветеранками, які мужньо боронять нашу державу й очікують, що суспільство віддячить їм за це, коли вони повернуться до мирного життя», — наголошує Сергій Наумов, голова правління Ощадбанку. 

В Україні на рівні влади, бізнесів та організацій впроваджуються та реалізуються проєкти з безбар’єрності. 

На рівні держави за ініціативи першої леді України Олени Зеленської була затверджена Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року. Мета — створити середовище, де буде комфортно жити всім, адже безбар’єрність має стати новою суспільною нормою. 

Програми безбар’єрності впроваджують організації та бізнес. Для прикладу, ​​щоб системно продовжувати працювати у цьому напрямі, в Ощадбанку започаткували інклюзивну програму «Моя безбарʼєрність».

Більше можна дізнатися у матеріалі delo.ua.

Розкажіть друзям про новину