Дефіцитний фах: в Україні розпочинають перше системне навчання професійних менеджерів культури
17 Вер 2024, 11:26

Дефіцитний фах: в Україні розпочинають перше системне навчання професійних менеджерів культури

Сьогодні освіти для спеціальності «Менеджер культури» в Україні не існує. Позаяк у нашій країні попит на таких фахівців уже колосальний, проєкт «УКультура» у колаборації з НаУКМА створив першу сертифікаційну програму академічного рівня «Культурний менеджмент».

Унікальний курс «Культурний менеджмент» стартує 23 вересня 2024 року, набір слухачів на нього триває. Втім, просимо врахувати, що кількість місць першого потоку обмежена, тому спішіть приєднатися до курсу за посиланням.

Слухачі також мають шанс отримати грант 45 000 грн для реалізації власної ідеї від генерального партнера «УКультури» Dovgiy Family Office.

Створіть ефективні PR стратегії разом з експертами Foundation Coffee Roasters, TWID, БФК Gulliver та ще понад 90 провідними брендами!

12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як розробити ефективні PR-стратегії, підвищити впізнаваність бренду та залучити нових клієнтів через сучасний маркетинг і співпрацю з лідерами думок.

Забронювати участь

«Для нас особлива честь долучитися до створення такого унікального проєкту, адже інвестиції в освіту формують успішне майбутнє України, вважає Оксана Гуляєва, керівна партнерка Dovgiy Family Office. — Цей курс — можливість отримати як першу професію, так і змінити існуючу, розвиватися у сфері PR, працювати на міжнародному рівні або навіть відкрити власну культурну агенцію».

За словами засновниці проєкту «УКультура», професорки НаУКМА Лариси Довгої, організатори курсу вирішили не нарікати на недоліки освіти в цій царині, а працювати над їх усуненням. Курс покликаний дати системні практичні знання у сфері управління культурними проєктами та креативних індустрій.

«Докладаючи максимум зусиль, аби здолати ворога, мусимо бути готовими не тільки до звитяжної боротьби, але й до розбудови власної вільної держави. У такі моменти саме культура завдяки закладеним у ній цінностям, слугує стрижнем, довкола якого об’єднується нація. Цими процесами належить грамотно управляти, і це повинно стати справою добре освічених, умілих культурних менеджерів. Саме їх нині в Україні критично не вистачає», — зазначила Лариса Довга.

На курсі розкриють усі аспекти ефективного управління культурними проєктами: від юридичних нюансів до ефективних методів отримання фінансової підтримки — одержання грантів, пошук спонсорів і розбудова партнерства. А найкращий проєкт за оцінкою експертного журі курсу можна буде втілити в життя завдяки гранту, про який йшлося вище.

Слухачі вивчатимуть успішні стратегії PR і маркетингу, аналізуватимуть приклади ефективних кампаній з просування культурних проєктів, дізнаються про головні кроки зі створення особистого бренда. На лекціях розкриють основні принципи соціального бізнесу, розкажуть про те, як створити стратегії для досягнення економічної вигоди, не жертвуючи соціальними цінностями, тощо.

Курс передбачає:

  • 10 лекцій онлайн;
  • 10 лекцій у записі;
  • 10 практичних занять з Q&A-сесіями від 9 практиків у сфері культури;
  • домашні завдання;
  • пітчинг власного проєкту;
  • сертифікат після успішного закінчення курсу.

Авторкою та кураторкою програми стала Катя Тейлор — успішна менеджерка культурних проєктів та експертка із сучасного мистецтва. Протягом навчання учасники програми проходитимуть практичні майстер-класи з топовими представниками культурної сфери:

  • Тетяна Філевська (Український інститут);
  • Катерина Носко (IST Publishing);
  • Гнат Забродський (юрист та культурний менеджер);
  • Маша Рева (сучасна українська художниця);
  • Катерина Качуровська (Avangarden);
  • Наташа Ткаченко (Spilne art);
  • Тетяна Капустинська (Platfor.ma);
  • Валерія Толочина (Megogo).

«Знання, якими я ділитимусь на курсі, базуються на надзвичайно важливій для мене освіті Christie’s Education та на практичному досвіді, де я довго набивала шишки. Знання культурології або мистецтвознавства є ґрунтовними, але їх недостатньо, щоб займатися менеджментом у сфері культури. У цьому словосполученні рівно половина слів — менеджмент. Це окреме знання, яке ми досліджуємо та структуруємо на курсі. Попри те, що сьогодні в Україні дуже розвинуте культурне середовище, ми все ще не маємо хорошої академічної освіти у сфері управління та продюсування. Цей курс максимально наближений до університетського. Він дає ґрунтовне знання, з якими можна одразу працювати», — підсумувала Катя Тейлор.

Розкажіть друзям про новину